به گزارش امین، در دیدار نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران با آیت الله العظمی علوی گرگانی که در دفتر معظم له در قم و با هدف گفتگو درباره کنگره های غدیر و آیت الله کوهستانی برگزار شد، عباس زارع، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و دبیر کنگره آیت الله کوهستانی ضمن ارائه گزارش مراحل علمی و اجرایی این کنگره از ارسال ۴۰ مقاله به دبیرخانه کنگره آیت الله کوهستانی خبر داد .

او افزود:  ۵ عنوان کتاب نیز در این راستا در دست تالیف است .

زارع، در ادامه از برگزاری پیش کنگره آیت الله کوهستانی در ۱۴ بهمن و در مشهد مقدس خبر داد و گفت : کنگره اصلی در اردیبهشت ۱۴۰۱ و در بهشهر مازندران برگزار خواهد شد.

  آیت الله علوی گرگانی  نیز در ادامه با بیان ارادت نسبت به مرحوم آیت الله کوهستانی ، گفت: من  در محضر ایشان  در کوهستان چندین بار شرفیاب شدم  که یکی از مسائل مهم مطرحه ایشان ، بحث ولایت بود که وی را منقلب می کرد.

این مرجع تقلید شیعیان ضمن قدردانی از برگزارکنندگان دو کنگره غدیر و آیت الله کوهستانی در مازندران این دو رویداد را بسیار مهم دانست و تاکید نمود: این کنگره ها باید در استان ولایتمدار مازندران با شکوه و به نحو شایسته برگزار شود تا مساله ولایت برای جامعه بیشتر تبیین گردد.