به گزارش امین و به نقل از روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي مازندران، سيد مصطفي موسوي اظهار داشت: ۲۱۸ واحد تولیدی در چهار شهرک صنعتی آمل فعال هستند و امسال نه تنها هیچ واحدی در این شهرکهاي صنعتي تعطیل نشد بلکه تاکنون با حمایت دولت، فعالیت پنج واحد توليدي راکد نیز از سر گرفته شده است.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي مازندران افزود: ۳۸۲ واحد تولیدی در این شهرکهاي صنعتي قرارداد منعقد کردند که ۳۲۷ واحد، پروانه بهره برداری دارند.

وی بيان داشت: البته ۱۰۹ واحد توليدي در شهرکهای صنعتي چهارگانه شهرستان آمل شامل شهرک صنعتی امامزاده عبداله، بابکان، جمشید آباد و لاریجان بدلایل مختلف از جمله اختلافات بین شرکاء، راکد هستند که فعال نبودن این واحدها هم، مربوط به یک دهه گذشته است.

موسوی با اشاره به این نکته که بیشترین متقاضی برای ایجاد واحدهای صنعتی و سرمایه گذاری جدید در شرکت شهرکهای صنعتی مازندران مربوط به آمل است تصريح كرد: آمار تقاضا به حدی است که بدلیل کمبود زمین، جوابگوی متقاضیان نیستيم.

وی ادامه داد: با تدبیر دولت، تمام سعی و تلاش بر این است تا مشکلات و مسائل واحدهای راکد در شهرکهای صنعتی شهرستان آمل حل و فصل شود.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران تعداد شاغلان شهرکهای صنعتی شهرستان آمل را ۱۱ هزار و ۴۵۵ نفر اعلام نمود و خاطرنشان كرد: خوشبختانه وضعیت زیر ساختهای این شهرکها، بلحاظ فاضلاب صنعتی، آب، برق، گاز، آسفالت و فضای سبز مطلوب است.

موسوي با اشاره به اينكه مازندران بلحاظ برخورداری از مرزهای دریایی و زمینی، نزدیکی به پایتخت و همجواری با استانهای صنعتی و کشاورزی و همچنین دارابودن موقعیت مناسب، بستری برای سرمایه‌گذاری است اذعان داشت: بهمین دلیل اجرای پروژه‌های عمرانی مناسب در هر شهرک، موجب اشتغال پایدار، ارتقاء تولید و بسترسازی مناسب برای سرمایه‌گذاری می شود.