حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم ظهر امروز شنبه در مراسم گرامیداشت سالگرد شهید مدنی در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز افزود: تبریز به قدری کوچک شده که هرکس یک رزومه دستش گرفته خود را استاندار معرفی می‌کند.

وی تصریح کرد: تبریز و آذربایجان که در روزگار نه چندان دور نقش تعیین کننده در انقلاب و سال‌های پس از آن داشت، جایگاه خود را از دست داده است.

آل هاشم یادآور شد: اینجا دیار شهید باکری‌ها، ستارخان‌ها و باقرخان ها است و ما از وزیر کشور می‌خواهیم افرادی را به عنوان استاندار، فرماندار و عوامل اجرایی انتخاب نمایند که در شأن و جایگاه این خطه باشد.

شهید مدنی، نماد مطالبه گری اخلاق مدارانه

امام جمعه تبریز در ادامه سخنان خود با بیان اینکه آذربایجان و ایران مرهون تلاش‌های شهدای محراب تبریز است گفت: تاریخ هرگز فداکاری‌های شهیدان طباطبایی و مدنی را در بهبوهه مبارزات انقلاب اسلامی فراموش نمی‌کند.

وی آذربایجان و تبریز را به خاطر داشتن شهدای محراب و شهدای ۲۹ بهمن و دفاع مقدس، دیار سربلند ایران خواند و گفت: شهید مدنی نماد مطالبه گری اخلاق مدارانه در تاریخ انقلاب اسلامی است.

آل هاشم با بیان اینکه عده‌ای مطالبه گری را با فحش و تهمت و توهین اشتباه گرفته‌اند یادآور شد: امروز شهید مدنی بهترین نماد مطالبه گری است چراکه به ما آموخت مطالبه گری با اخلاق اسلامی، انصاف و عدالت معنا پیدا می‌کند.