به گزارش امین، سید محمود حسینی پور ،استاندار مازندران در جلسه بررسی طرح های هادی و توسعه فضای روستایی با عنوان اینکه راهبرد ما در مباحث توسعه ای استان باید تعاملی باشد، خاطرنشان کرد: سند آمایشی منطبق بر شرایط استان در حال تدوین است، باید مسائل و مباحث روستاها در این سند کلان دیده شود.

حسینی پور با عنوان اینکه مازندران دارای ۳ هزار و ششصد روستا است که ظرفیت آن ها سال ها به شدت مورد غفلت قرار گرفتند، افزود: در بحث تولید اگر بتوانیم اقتصاد روستاها را حل کنیم، مشکلات شهرهای ما هم کمتر می شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت های ما در روستاها تقویت مسکن روستایی است، افزود: نمایندگان مجلس مسائل مهم و راهبردی روستاها را در شهرهای خود اعلام کنند.

استاندار مازندران با بیان اینکه توسعه اقتصاد روستا اولویت مهم مدیریت استان است، گفت: اقتصاد روستا ها باید با برنامه ریزی دقیق متحول شود و دستگاههای اجرایی مرتبط با حوزه روستایی، طرح های پیشنهادی خود را ارائه دهند.

وی ادامه داد: کارگروه ویژه ای برای بررسی مشکلات روستاها با محوریت اداره کل روستایی و مشارکت بنیاد مسکن، عضویت نماینده ای از مجمع نمایندگان استان، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست تشکیل شده است.

حسینی پور، عنوان کرد: تقویت روستاها بویژه طرح هادی، مسکن روستایی و اشتغال جوانان و مسایل مرتبط با کشاورزی در این جلسه بررسی شده است.

وی افزود: مقرر گردید طی یک ماه آینده بطور عملیاتی مسائل روستاها پیگیری شود.

حسینی پور با اشاره به این که مازندران در سایه همت، تعامل و تلاش شبانه روزی همه ما ساخته و شکوفا می شود، افزود: همه کسانی که مسئولیتی در قبال امور مردم دارند باید در برابر ترک فعل های خود پاسخگو باشند.

استاندار مازندران با بیان اینکه نگاه همه مسئولین در استان این است که مازندران یک استان گردشگری است و باید این مزیت اقتصادی شود، گفت: باید با اقبال سرمایه گذاران بومی در وهله نخست و سرمایه گذارانی که علاقمند به توسعه استان هستند، مازندران را ساخت.