علی جهانگیری در جلسه بررسی دستاوردهای سفر هیأت اقتصادی آذربایجان‌شرقی به باکو، گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری با کشورهای همسایه را از مهم‌ترین اولویت‌های استان برشمرد و اظهار داشت: با توجه به وقایع اخیر در جمهوری آذربایجان و ضرورت مشارکت در بازسازی قره‌باغ توسعه روابط با این کشور، ضروری است.

، وی با اشاره به انتصاب استاندار آذربایجان‌شرقی به عنوان رئیس ستاد توسعه تجارت با جمهوری آذربایجان از سوی وزیر صمت، افزود: با توجه به مسوولیت ملی استان باید با حساسیت ویژه و مضاعف برای توسعه و گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری با این کشور تلاش کنیم.

جهانگیری با قدردانی از همکاری بسیار خوب سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو برای انجام سفر هیأت اقتصادی استان به این کشور، گفت: آذری‌ها تمایل بسیار خوبی برای همکاری با ایران و به‌خصوص استان آذربایجان‌شرقی دارند که باید از این فرصت، به نحو احسن استفاده کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی، خاطرنشان کرد: با توجه به توافقات انجام شده با مسوولان جمهوری آذربایجان، نمایشگاه صنعت ساختمان، طراحی، فنی و مهندسی و برق ایران به مسوولیت تبریز در شهر باکو برگزار خواهد شد.

جهانگیری ادامه داد: در روزهای آتی جلسه‌ای تخصصی با حضور نمایندگان تشکل‌های صنعت همچنین اتاق بازرگانی برای بررسی مسائل تخصصی در زمینه برگزاری هرچه بهتر این نمایشگاه برگزار می‌شود.

وی همچنین یادآور شد: این نمایشگاه باید به دور از موازی‌کاری، رفتارهای سنتی و کلیشه‌ای و با توجه به آخرین استانداردهای نمایشگاهی در جهان برگزار شود.