نایب قهرمانی تیمی و دو مدال نمایندگان ایران در پومسه قهرمانی جهان
در دومین روز از دوازدهمین دوره مسابقات پومسه قهرمانی جهان، نمایندگان ایران موفق به کسب یک مدال نقره و یک برنز شدند.

به گزارش ایسنا، دومین روز از دوازدهمین دوره رقابت‌های پومسه قهرمانی جهان به میزبانی شهر «گویانگ» کشور کره جنوبی از بامداد امروز (جمعه – ۲ اردیبهشت ماه) پیگیری شد و نمایندگان کشورمان موفق به کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز شدند.

در مسابقات امروز و تیم نوجوانان سه نفره دختران با ترکیب شیما نساجی، ساناز تقی‌پور و فاطمه سلمانی‌زاده در مرحله نهایی پس از شکست آمریکا، در فینال به مصاف تیم کره جنوبی رفت و با کسب ۷.۳۹ امتیاز به مدال نقره دست یافت.

تیم دو نفره کشورمان نیز با ترکیب علیزاده و تقی‌پور در دیدار رده‌بندی با پیروزی برابر آمریکا به مدال برنز رسید.

همچنین تیم ملی پومسه کشورمان در بخش سه نفره تیمی بالای ۳۰ سال با ترکیب حسین بهشتی، علی نادعلی و علی سلمانی توانست با شش صدم اختلاف امتیاز نسبت به کره جنوبی و کسب ۷.۵۴ امتیاز به فینال این رویداد راه پیدا کند. کره جنوبی هم در مجموع ۷.۶۰ امتیاز کسب کرد.

همچنین تیم ملی پومسه کشورمان در بخش ۳ نفره تیمی بالای ۳۰ سال با ترکیب حسین بهشتی، علی نادعلی و علی سلمانی توانست با کسب ۷.۴۲ امتیاز بعد از کره جنوبی که در مجموع ۷.۵۲ امتیاز گرفته بود، با کسب مقام دوم رقابت‌های جهانی مدال نقره را تصاحب کند.

ملی پوشان ایران در ابتدا با ۴ صدم اختلاف امتیاز نسبت به کره جنوبی و کسب ۷/۵۴ امتیاز بعد از این کشور به فینال این رویداد راه پیدا کردند و در دور بعدی با پیروزی برابر برزیل و اسپانیا به فینال مسابقات برابر کره جنوبی قرار گرفتند و در نهایت مقام دوم جهان را از آن خود کردند.

تا به اینجا پومسه روهای ایران ۲ مدال نقره تیمی و یک مدال برنز دو نفره تیمی به دست آورده اند.

دوازدهمین دوره رقابت‌های پومسه قهرمانی جهان با حضور ۷۶۰ ورزشکار از ۶۳ کشور در حال برگزاری است.