به گزارش امین، حجت الاسلام سید عربعلی جباری در جلسه برگزاری کنگره آیت الله العظمی حاج شیخ محمد کوهستانی در بهشهر اظهار کرد: همه تلاش ها مقدمه ای است برای بستر سازی و زمینه سازی همایش علمی و شناساندن شخصیت والای آیت الله العظمی کوهستانی(ه) که از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، بابت پیگیری این امر مهم قدردانی می‌کنیم.

  امام جمعه بهشهر افزود: اکنون فرصت خوبی در اختیار داریم تا دانشمندان و پژوهشگران ما با تدبر بیشتری در این ایام برای شناساندن این عالم ربانی تلاش شود و با روح این عالم پیوند ببندیم که در مسیر راه و مسیر ایشان باشیم.

  وی خاطر نشان کرد: ستاد قوی باید شکل بگیرد که برای انتخاب مکان و سخنرانان مهم است و اکنون همان فرصتی است که باید به این مهم پرداخته شود.

  حجت الاسلام جباری گفت: توحید شناسی و توجه به معنویات آیت الله العظمی کوهستانی(ه) باید به درستی به جهانیان شناسانده شود و با برگزاری کنگره، معرفت و خداگرایی آیت الله کوهستانی باید به کشور و جهان مخابره شود.

  به گفته امام جمعه بهشهر، این کنگره بزرگ با موافقت مرحوم حجت الاسلام اسماعیل کوهستانی(ره) فرزند عالم ربانی به عنوان نمونه مجسم و نمونه تقوای الهی آیت الله العظمی کوهستانی(ه) برگزار می شود و توحید شناسی و توجه به معنویات این عالم ربانی باید به درستی به جهانیان شناسانده شود.

  حجت الاسلام جباری گفت: آیت الله العظمی کوهستانی(ه) عالمی بود که دارای سیر و سلوک بود و زندگی ساده زیستی داشت و نشان داد که می توان در دنیا زندگی کرد و عالم وجیها” عندالله بود.

همچنین عباس زارع در این جلسها بیان اینکه تکریم از آیت الله العظمی کوهستانی، تقدیر از سرمایه های معنوی کشور است، اظهار کرد: نسل امروز به مفاخر نیاز دارد و امروز در فضای مجازی خلا وجودی مفاخر ما احساس می شود و باید بتوانیم با برنامه های جدید سازگار با ذائقه جوانان مفاخر را به آنان بشناسانیم.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: فراخوان کنگره انجام شد و با مراکز فرهنگی و ملی و دینی و حوزه های علمیه ارتباط برقرار شد و امیدواریم کنگره در خور شان این بزرگوار برگزار شود.

  وی خاطر نشان کرد: با استفاده از ابزار فرهنگ و رسانه و چاپ کتاب، ، ساخت فیلم مستند،چاپ مجموعه مقالات و جملات قصار آیت الله العظمی حاج شیخ محمد کوهستانی تلاش داریم تا این عالم ربانی بیش از پیش به جامعه شناسانده شود که تلاش همه جانبه در ادامه کار مهم است.

  زارع گفت: تقدیر از آیت الله العظمی کوهستانی(ره)، تقدیر از سرمایه های معنوی کشور است و همه ما باید به سهم خود را در برگزاری این کنگره تلاش کنیم. 

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران یادآور شد: دیدار با مراجع عظام با حضور نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه بهشهر از برنامه های در دست اقدام است که با از بین رفتن ویروس کرونا امیدواریم این مهم اجرایی شود.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر هم افزود: برگزاری کنگره آیت الله العظمی کوهستانی(ه) با استقبال همه روحانیون و علما و بزرگان مواجه شده است و تلاش شد تا در همین راستا سخنان این عالم ربانی به صورت هفتگی در بین مردم نهادینه شود.

  مسعود فلاح گفت: شناساندن این عالمان دینی به عنوان ذخیره مهم اسلام از وظایف مهمی است که برعهده داریم و در این راستا باید از تمام ظرفیت ها برای برگزاری مناسب کنگره آیت الله العظمی کوهستانی استفاده شود.