نماینده مرودشت استان فارس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتفاقات ورزشگاه مشهد گفت: مسئله ای که می توانست به راحتی و بدون مشکل حل شود امروز تبدیل به چالش و معضلی برای نظام شده است؛ چطور می توانیم برای مسئولین  در ورزشگاه ها جایگاه تعبیه کنیم، آیا نمی توانستیم برای بانوان نیز جایگاهی تعبیه کنیم؟

جلال رشیدی کوچی در گفت وگو با عصر ایران با بیان این مطلب افزود: امروز به دلیل عدم تدبیر ما در این مسئله فشار بین المللی به ما وارد می شود. حق ورود زنان به استادیوم های ورزشی نه غیرقانونی و نه غیرشرعی است نمی دانم چرا وقتی به موضوعاتی که مربوط به حوزه بانوان است می پردازیم عده ای موضع می گیرند و حرف های ناصواب و‌نامربوط می زنند.

وی ادامه داد: در مسابقه فوتبال ایران و لبنان اتفاق خیلی خوبی می توانست شکل بگیرد که این اتفاق نیفتاد چه اشکالی داشت هماهنگی های لازم صورت می گرفت که خانم‌ها در ورزشگاه حضور یابند؟

این نماینده مجلس گفت: جای تاسف دارد که برخی این مسئله را بیان می کنند که اصلا بلیطی فروخته نشده است وقتی سامانه باز است و محدودیت جنسی برای خرید بلیط نیست یعنی هم زنان و هم مردان می توانند بلیط بخرند چطور ۹نفر توانسته اند بلیط بخرند اما بقیه نتوانستند؟

رشیدی کوچی تاکید کرد: لزوما همه بانوانی که جلوی در استادیوم بودند افراد ضدانقلاب و علیه نظام نبودند اینها افراد عادی بودند که می خواستند از حق شهروندی شان استفاده کنند و مسابقه فوتبال ببیند.

وی افزود: اینگونه رفتارها با بانوان درست نیست اینکه توهم توطئه بزنیم و بگویم که اینها اصلا چادری نبودند و از عمد چادر سرشان کردند این رفتارها و گفتارها علیه جامعه زنان، زشت است.

وی خاطر نشان کرد: شهر مشهد هم شهری از ایران است و باید تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد اگر مجوز برای حضور بانوان صادر شده بود چه کسانی می توانند مجوز را لغو کنند و بعد هم این نوع برخورد را با زنان ما داشته باشند. قطعا جریاناتی پشت این موضوع بودند که کار به اینجا رسیده است و فشارهای بوده است و افرادی بودند که توانایی این را داشتند که این برنامه را علی رغم اعلام قبلی کنسل کنند.