به گزارش امین، قاسم مایلی رستمی” سرپرست شرکت گاز مازندران با اشاره به اینکه استمرار توسعه گازرسانی به روستاهایی که از نعمت گاز بهره‌مند نیستند، بیان کرد: گازرسانی ۱۷۵ روستا در دست اقدام است، فعالیت گازرسانی ۳۳۲ روستا نیز در سال آینده در دست اجرا داریم، از جمله پروژه نوشهر و چالوس که نیاز به صرف هزار میلیارد تومان هزینه دارد، بخش هزار جریب بهشهر، منطقه پل سفید به ورسک، دوهزار و سه هزار در تنکابن، جواهرده و جنب رودبار، منطقه اشکور و غیره را در دستور کار داریم.

 

سرپرست شرکت گاز در مازندران در خصوص طرح گازرسانی به منطقه سوادکوه، از تعامل این شرکت با راه و شهرسازی خبر داد و اعلام کرد: فعالیت اجرایی گازرسانی به روستاهای صعب‌العبور این مناطق، سه ماه دیگر آغاز خواهد شد.

 

مایلی رستمی در بخشی دیگری از سخنانش با اشاره به پلکانی بودن گازبها، اظهار کرد: ما چیزی به ‌نام جریمه برای مشترکین خانگی عملا نداریم، فقط به مشترکانی که بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ مترمکعب مصرف دارند بسته های تشویقی یا بخشودگی ارائه داده و از مشترکانی که بیش از ۳۰۰ متر مکعب مصرف دارند گاز بهای واقعی دریافت میکنیم.

 

وی با اعلام اینکه پله اول تا سوم دهک‌های پایین جامعه و مددجویان هستند، گفت: میانگین افزایش قیمت از پله سوم تا دهم ۴۰ درصد است، در حال حاضر نیز ۳۶۵ میلیارد تومان از بخش خانگی و صنعتی مطالبه داریم که این مبلغ پس از پیامکی شدن قبوض افزایش پیدا کرده است.

 

مایلی رستمی افزود: مردم پس از دریافت پیامک با ورود به لینک اینترنتی شرکت ملی گاز ایران به نشانی www.nigc-mazandaran.ir میتوانند از مقدار مصرف خود آگاه شوند، بحث جرائم و مشوق‌ها نیز طی دستورالعملی از جانب شورای ملی اقتصاد به شرکت گاز اعلام شده است.

 

سرپرست شرکت گاز مازندران در خصوص افزایش چند برابری گازبهای مشترکان صنعتی بیان کرد: تغییرات در مبلغ از عهده شرکت ملی گاز خارج بوده و همانطور که گفته شد توسط هیات دولت به تصویب رسیده است.

 

این مسئول با اشاره به سازوکار این شرکت برای اجرای پروژه‌های گازی، اعلام کرد: همکاران ما برای اجرای شبکه حداکثر دو ماه، برای اجرای انشعابات حداکثر ۱۵ روز و برای نصب کنتور حداکثر ۴۸ ساعت زمان صرف می‌کنند غیر از این باشد قطعا گره‌ای اداری وجود دارد.

 

وی همچنین از اعطای رایگان کنتورهای جدید و هوشمند به مشترکین خبر داد و گفت: مقاومت این کنتورها بیشتر بوده و ارتقا یافته هستند، بار دیگر جا دارد از صنایع خرد تولیدی بخواهم حتما نسبت به دوگانه سوز کردن بنگاه خود اقدام کنند تا دچار مشکل نشوند‌.

 

  • نویسنده : روابط عمومی