محمدرضا پورمحمدی عصر دوشنبه در نشست بررسی عملکرد بانک‌های دولتی و خصوصی استان در تبریز با بیان اینکه بیشتر دارایی مردم در نزد بانک‌ها است، گفت: مردم بیشترین اعتماد را به بانک‌ها دارند و باید این اعتماد به عنوان سرمایه اجتماعی حفظ شود.

وی با تاکید بر اینکه ۶۰ درصد اقتصاد ایران در دست آذری‌ها است، ابراز داشت: مردم آذربایجان شرقی اقتصاددانان خوبی هستند و شرکت‌ها و صنایع مهم و بزرگی در این استان فعالیت دارند که ضروری است بانک‌ها بیش از پیش از آنها حمایت کنند.

پورمحمدی با اشاره به اینکه تمرکز حساب‌های شرکت‌ها و مؤسسات تولیدی و صنایع و معادن در داخل استان ضروری است، افزود: باید مشوق‌هایی از سوی بانک‌ها برای این شرکت‌ها در نظر گرفته شود تا حساب‌هایشان به استان هدایت شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی از بانک‌های استان خواست تا برای جذب اعتبارات و حمایت از واحدهای تولیدی استان همکاری بیشتری داشته باشند، گفت: تمامی واحدهای تولیدی به خاطر شرایط تحریم نیاز به نقدینگی بیشتری دارند.

وی همچنین ادامه داد: کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا توسط بانک‌ها به خوبی حمایت شدند ولی انتظار بیشتری از بانک‌های استان در جهت حمایت از واحدهای تولیدی داریم. همچنین واحدهای تولیدی به دلیل مشکلات اقتصادی که بخاطر تحریم‌ها به وجود آمده نمی‌توانند مطالبات خود را پرداخت کنند.