به گزارش امین و به نقل از روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي مازندران، حسن خیریان پور در حاشیه جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان، با بیان اینکه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اين شهرستان با هدف رفع موانع تولید و در راستای تحقق شعار جهش تولید برگزار و واحدهای مختلف مورد بازدید قرار گرفت افزود: در این جلسه براي ۷ واحد تولیدی ناحیه صنعتی گلوگاه که دارای مشکلات بانکی، تأمین اجتماعی، مالیاتی و جهاد کشاورزی بودند چاره اندیشی شد و با توجه به ظرفیت شهرستان گلوگاه تلاش داریم تا در جهت شعار جهش تولید گام برداریم.

معاون استاندار مازندران با اعلام اینکه اصلاح نژاد دام یکی از برنامه های مهم ما در شهرستان گلوگاه در راستای جهش تولید است  یادآور شد: یک واحد با ظرفيت ۱۶۰۰ رأس اصلاح دام در گلوگاه شروع به فعالیت کرده و امیدواریم با رفع مشکلات برای جهش تولید گام برداریم.

خیریان پور ادامه داد: مجموعه تولیدی عظیم گستر از واحدهای تولیدی در حال ساخت است و نیازمند تسهیلات ۴۰ میلیارد تومانی بود که در جلسه مصوب شد.

معاون استاندار مازندران گفت: ۲۲ طرح  تولیدی و اقتصادی در مازندران با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی را شناسایی کردیم که تاکنون ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شد و تلاش داریم تا این ۲۲ طرح به مرحله بهره‌برداری برسند.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي مازندران نيز در اين جلسه گفت: ناحيه صنعتي گلوگاه داراي ۳۳ هكتار وسعت بوده كه ۱۸ قرارداد با سرمايه گذاري ۸۷۲ ميليارد ريال منعقد شده است.

موسوي با اشاره به اينكه در دو سال گذشته پروژه هاي زيرساختي مناسبي با توجه به محدوديت اعتبارات و منابع، در ناحيه صنعتي گلوگاه اجرا شده است خاطرنشان كرد: پروژه هاي اجراي شبكه فاضلاب، تكميل شبكه فيبرنوري و مخابرات، اجراي شبكه گاز، كاشت ۱۰۰۰ اصله نهال، نصب تابلو ورودي، تكميل شبكه روشنايي برق اجرايي شده و پروژه تكميل زيرسازي و آسفالت نيز درحال اجرا مي باشد.

وي تصريح كرد: درحال حاضر، مهمترين و ضروري ترين نياز اين ناحيه صنعتي توسعه است و اين شركت آمادگي دارد با همراهي و همكاري مسئولين شهرستاني، به هر ميزان كه ظرفيت توسعه را داشته باشد، فراهم نمايد.