مدير كل پزشكي قانوني استان مازندران گفت: در سال گذشته ۱۰۱ نفر بر اثر حوادث ناشی از كار در استان جان خود را از دست دادند .

به گزارش امین، دكتر علي عباسي تصريح كرد :بر اساس آمارهاي مراکز پزشكي قانوني استان در سال ۱۴۰۰  به ترتیب شهرستان ساري و نور هر کدام با  با ۱۲و آمل با ۱۱ فوتی بيشترين و شهرستان های فریدونکنار ، گلوگاه و میاندرود هر کدام با يك مورد فوتي كمترين موارد مرگ ناشي از حوادث كار را داشتند.

وي افزود: بر اساس اين گزارش در سال های متوالی عمده دلايل مرگ افراد در حوادث كار مربوط به سقوط از بلندي و پس از آن برق گرفتگی است به نحوي كه در سال گذشته ۵۰ مورد مرگ هاي ناشي از حوادث كار به دليل سقوط از بلندي با افزایش  ۶ درصدی و ۲۴ مورد نيز برق گرفتگي ، جسم سخت با ۱۷و سایر موارد با ۱۰ مورد گزارش شده است.

عباسي با بیان اینکه  خرداد با ۱۵ و شهریور با ۱۲ و آذر با ۱۱ مورد بیشترین ماهی بود که در آن گزارش  شده است ، افزود: سنین  ۳۱ تا ۴۰ سال با  ۲۴ فوتی  بیشترین  و سنین  بیش از ۶۱ سال  با ۸ مورد  کمترین سال گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان با بیان اینکه ۷۴ نفر  متاهل و ما بقی مجرد هستند ، افزود : ۱۷ نفر از فوت شدگان ناشی از حوادث کار دارای ملیت غیر ایرانی (افغان) هستند

افزایش ۱۰ درصدی مصدومان حادثه کار

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت : ذز سال گذشته ۹۹۸ مصدوم در اثر حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰  درصد افزایش داشت.

این مقام اجرایی استان با اشاره به اينكه بيشترين حوادث ناشي از كار در بخش ساختمان ميباشد گفت:ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ايمني در كار ، رعايت استاندارد ها و قوانين مربوطه ، آموزش و ايجاد نظام اطلاع رساني و عبرت از حوادثي كه اتفاق افتاده را از مهمترين راهكارها در راستاي كاهش حوادث ناشي از كار دانست.