به گزارش امین، مراسم تودیع محمد خانی نوذری و معارفه علی‌اصغر آسمانی مقدم مدیرکل بنیاد مسکن مازندران با حضور اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، مهدی رازجویان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سلیمانی کوتنایی مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن استان و جمعی از معاونین و مدیران بنیاد مسکن استان و دیگر مسئولین و مدعوین در سالن سلمان هراتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

دکتر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در این مراسم با اشاره به اهداف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یا به عبارتی حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) یادگار ارزشمندی از امام (ره) است که در ۲۱ فروردین سال ۱۳۵۸ با فرمان تاریخی ایشان تأسیس و تاکنون اثرات و ثمرات ارزشمندی داشته است.
وی افزود: در سال ۱۳۸۴ تعداد واحدهای مسکونی روستایی کشور که مقاوم ساخته‌شده بودند ۷ درصد بوده اما از آن سال به بعد هرساله ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها بهسازی و نوسازی شده‌اند و امروز شاهدیم که تعداد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم‌سازی، بهسازی و بازسازی‌شده به حدود ۵۰ درصد در کل کشور رسیده که طبق برنامه در سال ۱۴۱۰ دیگر واحد غیر مقاوم در روستاها نخواهیم داشت.

رئیس بنیاد مسکن کشور به خدمات بنیاد مسکن در بازسازی شهر بم اشاره کرد و گفت: در بازسازی شهر زلزله‌زده‌ی بم که فاجعه‌ی ملی بزرگی بود، بنیاد مسکن نقش بی‌بدیلی را ایفا نمود.
وی بیان داشت: با اجرای طرح هادی در روستاها می‌توان از ساخت و سازهای بی‌رویه پیشگیری کرد، در این راستا تاکنون ۴۰ هزار روستا در سطح کشور دارای طرح هادی بوده و تمامی آن ها دارای نقشه معابر هستند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور افزود: مهندس خانی نوذری از مدیرانی است که خود را وقف بنیاد مسکن جهت خدمت به مردم نموده است و از وجود ایشان در کشور به شایستگی استفاده و مهندس آسمانی مقدم که از مدیران برتر کشور می‌باشد در استان مشغول خدمت خواهد شد. وی ادامه داد: امیدوارم بتوانیم در مسئولیت‌های محوله به بهترین نحو خدمت نماییم و خدمت‌گزار خوبی برای مردم باشیم.

دکتر مهدی رازجویان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران نیز در سخنانی از زحمات مهندس خانی نوذری و همکارانش در سال‌های گذشته قدردانی نمود و از مهندس علی‌اصغر آسمانی مقدم مدیرکل جدید بنیاد مسکن انقلاب استان مازندران خواستار توجه بیش ازپیش این بنیاد به مردم شریف استان به لحاظ موقعیت بسیار خاص مازندران ازنظر ارزش اراضی و تقاضای بسیار زیاد ساخت‌وساز و دغدغه‌های موجود در بخش مسکن محرومین شد.

 

 

 

  • نویسنده : روابط عمومی