به گزارش امین و به نقل از  اداره روابط عمومی شهرداری آمل، پس از رونمایی از تندیس سردار دلها، با حضور امام جمعه آمل، نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، فرماندار آمل، معاونین فرماندار، فرمانده سپاه، رئیس و اعضای شورا و مدیران شهری، کنار گذر پارک دهکده طلایی بهره برداری و عملیات اجرایی پارک ساحلی هراز آغاز شد.

بنابراین گزارش به منظور ساخت و نصب تندیس سردار، مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال، ساخت و بهره برداری از کنار گذر پارک دهکده طلایی (دیوار بتنی، مخلوط ریزی، آسفالت، اجرای جدول و روشنایی) مبلغ ۱۰ میلیارد ریال هزینه شد.همچنین به منظور اجرای فاز اول پارک ساحلی هراز مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شد.

امام جمعه شهرستان آمل در مراسم رونمایی از تندیس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: امروز یکی از بیاد ماندنی ترین روزهای شهر آمل است. مجموعه بزرگ شهرداری، شهروندان با همراهی شورا تمثال شهید مدافع حرم را نصب کردند تا ایثار و از خود گذشتگی را برای آیندگان به یادگار بگذارند.

حجت الاسلام مرتضوی افزود: از اعضای شورا می خواهیم دست به دست هم و با همدلی در کنار شهردار سالم، بسیجی و با صلابت بمانند و با اختیاری که به شهردار می دهند، شاهد افتتاح پروژه های جدید و بزرگتر در شهر آمل باشیم.

شهردار آمل، نیز در حاشیه این مراسم، گفت: تندیس سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف تکریم و یادآوری مجاهدت ها و ایثارگری این مرد همیشه در صحنه در طول عمر این انقلاب اسلامی در میدان شهدای مدافع حرم آمل نصب شد.

سید حمید هاشمی در ادامه از بهره برداری کنار گذر ورودی پارک دهکده طلایی خبر داد و اظهار داشت : هدف از اجرای این پروژه هدایت وسایل نقلیه به مقصد خیابان امام رضا (ع) ، بلوار شهید بهشتی و کاهش بار ترافیکی میدان شهدای مدافع حرم و هسته مرکزی شهر است.

هاشمی از همکاری و حمایت اعضای شورای اسلامی شهر در اجرای پروژه های عمرانی شهرداری تقدیر و از صبر و شکیبایی مردم آمل در طول اجرای این پروژه ها قدردانی کرد و گفت: پروژه کنار گذر پارک طلایی بخشی از پیاده راه سازی هسته مرکزی شهر است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن رونمایی4-1000x750.jpg است

هاشمی همچنین در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت پارک ساحلی در حاشیه رود خانه کبیر هراز واقع در بلوار آزادگان خاطر نشان کرد: این پروژه در فاز اول با اعتبار بالغ بر ۴۰۰میلیارد ریال با عرض بستر جاری ۳۵ تا ۷۰ متر از بند آهی رود تا مسجد امام محمد باقر (ع) به طول ۶۵۰ متر انجام خواهد شد که هدف از اجرای این پروژه ایجاد منطقه تفریحی ، گردشگری و ورزشی برای شهروندان است. 

شهردار آمل یادآور شد: در این پروژه ۶ سد لاستیکی پیش بینی شد که در فاز اول آن ۳ سد اجرا و ساخته می شود . ساخت مسیر پیاده روی، پیست اسکیت و دوچرخه سواری ، فضای سبز ، پارک و سایر خدمات رفاهی از دیگر بخشهای این پروژه است.

 هاشمی با اشاره به اینکه در فاز دوم ساخت پارک ساحلی هراز که از پل میربزرگ شروع و تا میدان علویان ادامه خواهد داشت تاکید کرد: قطعا دولت بایستی پای کار بیاید تا بتوانیم این اتفاق بزرگ و خرسند را به سرانجام برسانیم.

وی در ادامه ضمن قدردانی از مسئولین شهرستان و استان به ویژه آب منطقه ای، گفت: از دادستان فعال و انقلابی شهر آمل درخواست می کنم که کمک کند تا یکسری معارضاتی که در مسیر ساخت پارک ساحلی وجود دارد، سریعتر برداشته شود.

گفتنی است؛ در این مراسم، ضمن رونمایی از تندیس سردار دلها، کنارگذر پارک طلایی بهره برداری و عملیات اجرایی پارک ساحلی هراز نیز آغاز شد.