*وحید خدادادی

کریم صادق زاده تبریزی با اشاره به فرمایش حضرت امام (ره) که باید قدر قشر کارگر را بدانیم و به رفاه و آسایش همچنین اشتغال آنها توجه کافی داشته باشیم گفت: ما شاهد هستیم که ‌۱۰ سال گذشته بنام رونق تولید و اشتغال و حمایت از کارگران ایرانی نامگذاری شده و نشان از اهمیت موضوع و عنایت ویژه مقام معظم رهبری به این مسئله دارد.
وی با تأکید بر اینکه نباید خدمات کارگران فراموش شود گفت: اگر امروزه به استقلال صنعتی و خودکفایی رسیده ایم نتیجه تلاش و کوشش این قشر زحمتکش و فداکار بوده است که نمونه آن را در کارخانجاتی مانند تراکتورسازی به خوبی می‌بینینم در حوزه شیرینی و شکلات حرف اول را در منطقه می‌زنیم ما در کنار مشکلات کارگری میخواهیم چنین موفقیت‌های بزرگ را نیز از رسانه‌ها نشان داده شود. اما متاسفانه تا بحال شاهد این موضوع نبودیم.
وی فقدان امنیت شغلی، تقاضا برای افزایش حقوق و رفع تبعیض اعتراض به شرایط کاری، موضوعات مشاغل سخت و زیان‌آور، تفاوت در برخورداری از امکانات کارگران دو مجموعه واحد، شرایط ایمنی وبهداشت از جمله دلایل اصلی اعتراضات کارگران خواند و افزود: یکی از مهمترین مسائلی که امروزه شاهد آن هستیم اعتراضات کارگران در بعضی از واحدهای تولیدی است. این اعتراضات صرفا به دلیل پرداخت نشدن حقوق‌ها نیست هر چند در مقطعی کارفرما‌ها نمی‌تو انستند حقوق کارگران را پرداخت کنند، اما اکنون حقوق‌ها عمدتا به موقع پرداخت می‌شود امروز در بعضی از واحدهای تولیدی اعتصاب‌ها از نظر مبدأ و هم از نظر فرآیندی ابعاد وسیعی پیدا کرده که در همین زمینه مرکز پژوهش و تحقیق خانه کارگر تحقیقاتی را صورت داده که نتایج آن به مقامات عالیه استان و نهادهای امنیتی داده خواهد شد.
وی یکی از این موارد اعتراضی به نقایص موجود در حوزه تامین اجتماعی از جمله ماده ۷۶ قانون الزام درمان ذکر کرد و گفت: بنده در مورد آن حرف دارم و بهرحال با توجه به اینکه کارگران ۲۷ درصد حق بیمه درمان و ۳ درصد حق بیمه بیکاری را خود پرداخت می‌کنند، خواسته‌های بجایی نیز در این رابطه دارند. در قانون الزام تعریف و تاکید شده که چنانچه بیمارستان‌های تامین اجتماعی امکانات لازم را در برخی حوزه‌ها نداشته باشند، بیمار به سایر بیمارستان‌های دولتی اعزام شود و هزینه آن نیز بر عهده خود تامین اجتماعی باشد که چنین نیست.
وی با اشاره به اینکه طبق تبصره ۲ ماده ۷ قانون کار و از طریق کمیسیون اجتماعی مجلس بحث ساماندهی قراردادهای موقت را پیگیری می‌کنیم تا قراردادهای مشاغل دائمی‌به صورت موقت تنظیم نشود گفت:این لایحه از سال ۹۵ تنظیم شده ولی به دلایلی چند مورد بررسی و تصویب قرار نگرفته است. اعتقاد ما بر این است با توجه به طرح‌هایی که داده ایم و پژوهش‌های صورت گرفته همچنین تحقیقاتی که به کمیسیون اجتماعی مجلس داده ایم این طرح به سرانجام خواهد رسید.
دبیر اجرایی خانه کارگر استان آذربایجان شرقی افزود:متاسفانه امروز قراردادهای موقت رایج شده و ۸۵ درصد قراردادهای کار موقت است که این برای نظام جمهوری اسلامی‌اصلا زیبنده نیست! بایستی تدابیر جدی در این رابطه اندیشیده شود و ما نیز آماده ایم تا از طریق کمیته کارشناسی راهکارهای لازم را در این زمینه به مقامات مسئول ارائه دهیم تا شاید این فرآیند نامیمون تغییر یابد تا آرامش فکری کارگران تامین شود. در این زمینه باز اتحادیه کارگران روز مزد را تشکیل دادیم تا خواسته‌های این قشر نیز در چارچوب مقررات مطالبه گری شود. در کنار این بحث اتحادیه زنان کارگر و اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری را هم تشکیل دادیم تا مطالبات به حق این اقشار نیز از مسیر قانونی آن دنبال شود.
وی برخی از مشکلات کارگری و اعتراضات صنفی نیز به دلیل نبود تشکل‌های کارگری در مجموعه‌های تولیدی عنوان کرد و گفت: بعضی کارفرمایان از ایجاد نهادهای صنفی جلوگیری می‌کنند و اجازه فعالیت تشکل‌های کارگری را نمی‌دهند. در برخی مجموعه‌های بزرگ تولیدی در سطح استان شورای اسلامی‌کار وجود ندارد. درخواست ایجاد تغییر در روش تولید از دیگر عوامل اعتراضات کارگری است و امروز کارگران ما خودشان اشخاصی کارشناس و نخبه هستند طرح‌هایی دارند که می‌تواند کیفیت و بازدهی خط بهتر و بیشتر نماید که متاسفانه به این موضوعات توجهی نمی‌شود.
رئیس هیئت مدیره کانون کارگران بازنشسته شهرستان تبریز واگذاری نادرست کارخانجات به بخش خصوصی را از جمله دیگر معضلات جامعه کار وتولید وقشرکارگری خواند و افزود: برای نمونه کارخانه ماشین سازی قبلا در اختیار سازمان گسترش صنایع بود و به نحوی چرخش می‌چرخید و جلو می‌رفت اما سازمان خصوصی سازی بدون بررسی شرکت را به شخصی تحویل داد که در حد ۵ کلاس سواد داشت و از آیتم‌های مدیریت، فقط پول داشت و به کل سیستم مدیریتی شرکت را به هم زد! بعدا با توجه به اعتراضاتی که از سوی کارگران مجموعه صورت گرفت، مجددا کارخانه به سازمان گسترش صنایع عودت داده شد و با وجود اقداماتی که صورت گرفته هنوز اشکالات و اعتراضاتی وجود دارد که بایستی مورد توجه قرار گیرد.
وی صنعت ماشین سازی به عنوان صنعت مادر این شهر که دیگر مجموعه‌های تولیدی مانند کمپرسور سازی، لیفتراک سازی، پمپ ایران و ریخته گری از درون همین مجموعه به وجود آمده است پراهمیت خواند و گفت: لزوم تغییر در مدیران میانی این مجموعه‌ها به شدت احساس می‌شود تا از افراد خبره و کارشناس بهره گرفته شود. طبق تحلیل‌های ما و تحقیقات میدانی تقاضا برای مشارکت در تصمیم گیری و همکاری در سایر وظایف مدیریت از دلایل اعتراضات اخیر هستند.
صادقزاده تأکید کرد یکی از عمده مسائلی که به اعتراضات کارگری در این سال‌ها دامن زده، بحث خصوصی سازی می‌باشد. من همیشه گفته ام که آن چه رخ داد خصوصی سازی نبود و به نوعی خودمانی سازی بود. و همه ما شاهد بودیم که آنچه به نام واگذاری صورت گرفت به نوعی رها سازی بود نمونه دیگر کارخانه بلبرینگ سازی بود که آن را به نابودی کشاندند. همه باز شاهد بودیم که مجموعه لیفتراک‌سازی را به کسی واگذار کردند که الفبای لیفتراک را نمی‌داند! در مقابل ببینید که کارخانه سپاهان اصفهان چه کرده است؟
وی کارگران مجموعه‌های صنعتی و تولیدی استان بخصوص تبریز را از سختکوش ترین کارگران کشور عنوان کرد وگفت: کارگران استان ما به حق خود نیز قانعند و هر مشکلی وجود دارد از سو مدیریت‌هاست و این مساله کارگران را اذیت می‌کند و باعث می‌شود یک سری حرکات را کارگران شروع کنند و حالا انتظار داریم قول‌هایی که به کارگران پی آمد اعتراضات کارگری اخیر داده شده را عملی نمایند تا جلوی مشکلات بعدی هم گرفته شود. کارگران ما خاضر نیستند لحظه ای دست از کار بکشند و تولید را متوقف کنند و تنها بحث این‌ها افزایش هزینه‌های زندگی است و تبعیض‌هایی بعضا در برخی از مجموعه‌ها در حق کارگران انجام می‌شود و موجبات رنجش خاطر کارگران را فراهم می‌کند.
وی از توجه مسئولان ذیربط به موضوع واحدهای بحرانی قدردانی کرد وگفت ما در زمان دولت احمدی نژاد نزدیک به ۲۲۰ واحد بحرانی داشتیم که امروز به کمتر ۲۲ واحد رسیده و تلاش‌های جدی وجود دارد تا مشکلات این حوزه هم رفع رجوع شود و دوباره شاهد شکوفایی صنعت آذربایجان باشیم .
رئیس هیئت مدیره کانون کارگران بازنشسته شهرستان تبریز هم همچنین به مطالبات کارگران بازنشسته اشاره کرد و گفت: براساس ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی سازمان مکلف است میزان‌ کل مستمربگیری بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان را حداقل یکبار در سال باتو جه به افزایش هزینه‌های زندگی باتصویب هیئت وزیران به همان نسبت افزایش دهد. امروز تورم را دولت ۴۵ درصد اعلام کرده و در مقابل تنها ۱۰ درصد به میزان حقوق‌ها در سال آینده افزوده شده و با این وضعیت نباید انتظار داشته باشند که کارگران ساکت بمانند! بهر حال عدم تعیین دستمزد و نرخ واقعی تورم در سال‌های گذشته باعث شده که عقب گرد کنیم و حقوق‌ها عقب بیفتد و دستمزد‌ها با هزینه‌ها ی زندگی متعادل نباشد. در ۸سال جنگ تحمیلی حقوق‌ها افزایش داده نشد که جنگ هست و پول نیست، اما الان زمان جبران همه این کسری‌ها و بی اعتنایی‌ها به قشر کارگر است. الزام سازمان تامین اجتماعی به اجرای قانون براساس بندهای الف و ب ماده۳ قانون تامین اجتماعی ‌که مربوط به مباحث درمانی است از دیگر موارد اعتراضی است که در تجمع اخیر مقابل مجلس مطالبه گردید. از دیگر موارد اعتراضی همسان سازی ناقص بازنشستگان است و معوقاتی که هنوز بخشی از آن‌ها پرداخت نشده است.
صادق زاده با اشاره به عدم اجرای تعهدات دولت گفت: زمانی که عضو شورای شهر تبریز بودم در سایه تلاش‌های مان موفق به تخصیص ۴۵ هزار متر مربع زمین برای ساخت سومین بیمارستان تامین اجتماعی ۳۲۷ تختخوابی در شهرک خاوران شدیم و در مقابل دولت نیز تعهداتی در قبال شهرداری تبریز داشت که از انجام آنها سر باز زد و از نمایندگان استان خواسته ایم تا به این موضوع ورود کنند.
عضو سابق شورای شهر تبریز با اشاره به نداشتن بودجه دولتی گفت: حتی خواست ما از دولت تخصیص دویست میلیارد تومان از قبل همسان سازی‌ها است. دولت عملا نقشی در تامین مالی قشر کارگر ندارد، اما دخالتش زیاد است و برای نمونه مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی منصوب دولت است و این در حالی است که سهامداران اصلی این سازمان خود بیمه شدگان هستند و دولت بیشتر از سهم سه درصدی خود در امورات این سازمان دخالت دارد.