لایحه شهرداری تبریز مبنی بر انحلال شرکت بهره‌برداری قطار شهری و ادغام آن با سازمان قطار شهری تبریز و حومه در چارچوب ساختار تشکیلاتی با ضرورت یک فوریتی مورد بررسی قرار گرفت.

علی نوای‌باغبان، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز در این‌باره اظهار کرد: موضوع ادغام شرکت بهره‌برداری قطار شهری بسیار حساس بوده و باید مورد بررسی همه جانبه قرار گیرد.

وی در ادامه بیان کرد: لازم است از سازمان‌های مربوطه به صورت شفاف نظراتی را دریافت کنیم و بعد نسبت به ادغام تصمیم بگیریم.

روح‌الله دهقان‌نژاد، رئیس کمیسیون ارزیابی، تحقیق، نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این خصوص افزود: بعضی از استان‌ها اقدام به جداسازی این دو شرکت کرده و کارهایشان را از یکدیگر تفکیک کرده‌اند.

وی در ادامه‌ سخنان خود گفت: در تبریز تنها ۴ خط برای مترو داریم و فقط یک خط آن فعالیت می‌کند و مابقی فعلا فعال نیست.

دهقان‌نژاد متذکر شد: با کلیات طرح انحلال شرکت بهره‌برداری قطار شهری تبریز مخالف هستم.

فریدون بابایی‌اقدم، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز هم در این‌باره تصریح کرد: یک سری نگرانی‌هایی در این راستا وجود دارد، شاید در صورت انحلال شرکت بهره‌برداری قطار شهری، دولت حمایت‌های خود را قطع کند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز، یادآور شد: در راستای انحلال شرکت بهره‌برداری قطار شهری تبریز هر تصمیمی که به نفع شهر است، گرفته شود.

احد صادقی، دبیر شورای اسلامی شهر تبریز هم در این خصوص اضافه کرد: در نامه‌ای که از سوی وزارت کشور ابلاغ شده، ذکر گردیده شهرداری می‌تواند نسبت به افزایش و کاهش سازمان‌ها تصمیم‌گیری کند.

مقرر شد لایحه انحلال شرکت بهره‌برداری قطار شهری تبریز در کمیسیون‌های مشترک ارزیابی، تحقیق، نظارت و حقوقی، عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری و برنامه و بودجه بررسی شود.