به گزارش امین و به نقل از روابط عمومی منطقه ۹ عملیات انتقال گاز، محی الدین مفخمی، با اعلام این خبر اظهار کرد: حجم گاز عبوری از این منطقه در ۹ ماهه سال جاری ۱۷/۲ میلیارد مترمکعب بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۶/۲ درصدی را نشان می دهد.
وی با بیان اینکه حجم گاز عبوری شامل مجموع گازهای تحویلی به استان‌های شمالی و انتقال داده به مناطق مجاور است، افزود: حجم گاز تحویلی به شرکت های گاز استانی تحت پوشش منطقه (گلستان، مازندران، گیلان) در ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشته است.
سرپرست منطقه ۹ عملیات انتقال گاز ادامه داد: همچنین در این مدت حجم گاز انتقالی به مناطق مجاور نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸/۹ درصد افزایش را نشان می دهد.
مفخمی با بیان اینکه تعمیرات اساسی ایستگاه های تقویت فشار و تعمیرات پیشگیرانه حاصل از پروژه پیگرانی هوشمند سال جاری در منطقه به موقع به اتمام رسید، بیان کرد: منطقه ۹ برای مواجهه با بحران های احتمالی در زمستان و پایداری جریان گاز استان های شمالی در سطح آمادگی بالایی قرار دارد.
سرپرست منطقه ۹ از تلاش ها و اقدامات موثر همه کارکنان ستادی و عملیاتی منطقه در راستای تحقق اهداف شرکت انتقال گاز ایران در انتقال پاک، ایمن، پایدار و بهره ور گاز طبیعی قدردانی کرد.