صادق حسنی با اشاره به آخرین وضعیت برداشت برگ سبز چای، گفت: بهره‌برداری از برگ سبز چای آغاز شده اما سرما این روند را کند و به عقب انداخته است؛ در حال حاضر تعداد محدودی از کارخانجات چای به دلیل کاهش برداشت چای دایر هستند (حدود ۱۰ کارخانه فعالیت خود را آغاز کردند).
مدیر اجرایی سندیکای کارخانجات چای شمال با انتقاد از قیمت خرید تضمینی چای، گفت: سندیکایی چای نحوه محاسبه قیمت خرید چای را منطقی نمی‌داند چرا که ما بر این باوریم این نحوه قیمت گذاری کشاورزان را متمایل به برداشت برگ سبز درجه دوم می‌کند اما متاسفانه اعتراض‌های ما نتیجه بخش نبود و اصلاحی بر روی قیمت‌ها انجام نشد.
بنا به اظهارات وی؛ سال گذشته برگ سبز درجه یک کیلویی ۶ هزار و ۶۹۰ تومان خریداری شد اما در سال جاری نرخ آن به ۹ هزار و ۲۰۰ تومان رسید یعنی قیمت برگ سبز درجه یک نسبت به سال گذشته ۳۷٫۵ درصد افزایش قیمت داشت این در حالیست که قیمت چای درجه دوم سال گذشته ۴ هزار و ۷۰۰ تومان بود اما در سال جاری نرخ خرید آن به کیلویی ۷ هزار و ۱۰۰ تومان رسید یعنی ۴۸٫۵ درصد افزایش قیمت پیدا کرده است.
حسنی با اشاره به افزایش هزینه‌ها و تاثیر آن بر قیمت تمام شده محصول، خاطر نشان کرد: هزینه دستمزد کارگران فصلی حدود ۸۰ درصد و هزینه گاز مصرفی ۱۵۰ درصد و …. افزایش داشت. از این رو طبیعتا شاهد افزایش قیمت ارقام مختلف چای خواهیم بود. به نظر می‌رسد در سال جاری قیمت چای خشک بین ۱۰ تا ۶۰ درصد افزایش نرخ خواهند داشت به عنوان مثال سر گل چای بهاره، چای ممتاز حدود ۵۰ درصد افزایش نرخ را تجربه کند.
این فعال اقتصادی در پایان با اشاره به رقم واردات چای در سال ۱۴۰۰، افزود: حدود ۷۵ هزار تن چای با میانگین قیمت ۵ دلار وارد کشور ‌شد.