به گزارش امین از ساری به نقل از روابط عمومی سپاه کربلای مازندران، سردار مسلم چشمی در دیدار با سردار مسلمی فرمانده سپاه کربلای مازندران، اظهار داشت: به عنوان کمیته ارزیابی و پایش قرارگاه شهید سلیمانی در استان‌های مختلف فعالیت‌ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

وی افزود: مازندران به دلیل قرمز بودن چهار شهر در اولویت بوده و از نزدیک با همفکری میان بسیج، سپاه، دانشگاه علوم پزشکی راه برون رفت از مشکل را باید بیابیم.

چشمی بیان کرد: طرح شهید سلیمانی یک طرح مشترک میان سازمان بسیج و وزارت بهداشت و دارای چهار کمیته بوده که کمیته شناسایی و پایش همان بیماریابی فعال در درب منازل است.

این‌ مسئول تصریح کرد: در کمیته مراقبتی اگر فردی در منزل دچار مشکل شد، این تیم که متشکل از تیم پزشکی  پرستار است فرد بیمار را مورد معاینه قرار می‌دهند و در کمیته حمایتی نیز از لحاظ اقتصادی به افرادی که در قرنطینه هستند کمک می‌شود.کمیته نظارتی نیز توسط اصناف بر اجرای درست پروتکل‌های بهداشتی نظارت می‌کند.

چشمی بیان کرد: در کل کشور حدود ۸۰ درصد یعنی ۶۵ میلیون نفر توسط ۲۴۰ هزار نفر بسیجی شناسایی و غربالگری شدند. این طرح مفیدترین و موثرترین طرحی بود که اجرا شد و نظارت بر عبور و مرور در کنار این طرح به کنترل بیماری کمک کرد.

مسئول رصد و پایش طرح شهید سلیمانی ادامه داد: تاکنون طبق اعلام وزارت بهداشت، ۷۰ درصد در مرگ و میر و ۶۰ درصد در بستری بیماران کرونایی کاهش داشتیم که اثرات و نتایج این طرح است.