به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی امین، حجت الاسلام بشیر عالیشاه، مدیرکل کمیته امداد مازندران، در گفتگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: هر ساله کمیته امداد با همکاری و تعامل با صدا و سیما و آموزش و پرورش جشن عاطفه ها را به مناسبت بازگشایی مدارس برپا می کند؛ امسال به دلیل تقارن مهر تحصیلی با ماه صفر، « شور عاطفه ها» به جای جشن عاطفه ها و طبق سنوات گذشته به منظور جمع آوری کمک های نوعدوستانه مردم شریف مازندران، برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۸هزار و ۵۰۰دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد مازندران هستند، افزود:  هرساله کمک های جمع آوری شده در جشن عاطفه ها، برای تهیه لباس، کیف و کفش و کتب درسی دانش آموزان، تحت حمایت این نهاد، اختصاص می یافت که امسال به دلیل شرایط کرونا و عدم حضور دانش آموزان در مدارس، سازکار و کار ساماندهی این هدایا و کمک ها به گونه ای دیگر رقم خورده است.

عالیشاه افزود: برای تعیین ساز و کار جهت دهی کمک های جمع آوری شده به سمت تهیه اقلام و ملزومات آموزش مجازی جلسه ای با مجمع امور صنفی استان و استانداری داشتیم که نتایج خوبی حاصل شد.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از شهرستان ها، خیرین در موضوع تهیه گوشی های هوشمند برای دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد مازندران، ورود پیدا کردند، و گوشی و تبلت خریداری شده تحویل خانواده ها شده است، افزود: نیمی از ۸۵۰۰دانش آموز تحت حمایت این نهاد در مازندران، نیازمند گوشی هوشمند برای مدرسه مجازی در شرایط کرونایی هستند که نیاز است زمینه ادامه تحصیل این فرزندان را فراهم کنیم.

مدیرکل کمیته امداد مازندران، با بیان اینکه بر این باوریم که ترک تحصیل حتی یک دانش آموز تحت حمایت ، برای کمیته امداد زیاد است از این روی تلاش می کنیم زمینه آموزش در شبکه شاد را برای فرزندانمان فراهم کنیم، گفت: مرحله نخست پویش مردمی “شور عاطفه ها” با شعار “همدل می شویم برای مهربانی در مهر” که برای کمک به دانش آموزان نیازمند استان برگزار شد، در برخی شهرستان ها، گوشی های هوشمند از محل کمک های مردمی، خریداری و تحویل شده است.

عالیشاه، با اشاره به اینکه ۴۰ هزار دانش آموز مازندرانی فاقد گوشی هوشمند هستند، گفت: در مرحله دوم پویش مردمی «شور عاطفه ها» مقرر شد، ۴هزار گوشی هوشمند یا تبلت تهیه و تحویل دانش آموزان مورد حمایت شود که طبق دستورالعمل کمیته امداد کشور، ۵۰درصد هزینه خرید یک تبلت ایرانی بیست و پنج میلیون ریالی توسط  این نهاد و مابقی از محل کمک و مشارکت مردمی خریداری خواهد شد.

وی، ادامه داد: این نهاد همزمان با تامین امکانات و نیازهای سخت‌افزاری مربوط  به آموزش مجازی، با رویکردی فرهنگی ورود پیدا کرده است تا طبق برنامه‌ریزی انجام شده  زمینه دسترسی به بستری امن و پاک را برای خانواده‌های تحت حمایت فراهم کند.

عالیشاه، افزود: در همین راستا از طریق اپراتورهای تلفن همراه، اینترنت پاک و قابل کنترل در اختیار مددجویان قرار خواهد گرفت تا در این فضا و شبکه کاملا داخلی نیازهای آموزشی فرزندانشان را پاسخگو باشند.

مدیرکل کمیته امداد مازندران، با بیان اینکه ۱۰درصد از نیاز سخت افزاری آموزش مجازی دانش آموزان فاقد گوشی  هوشمند، توسط این نهاد تامین می شود، افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده، تسهیلات قرض الحسنه نیز جهت خرید تبلت به مددجویان نیازمند، ارائه می شود تا با دریافت ۲۰میلیون ریاال کارگشایی، نیاز سخت افزاری دانش آموزان نیازمند، خریداری و مرتفع شود.

عالیشاه، در ادامه با اعلام اینکه شنبه ۵مهر ماه، جشن گلریزان با هدف خرید و تهیه تبلت برای دانش آموزان نیازمند در شهرستان عباس آباد برگزار می شود، با قدردانی از اصحاب رسانه  و نقش اطلاع رسانی در توسعه مشارکت های مردمی، گفت: مرحله دوم پویش مردمی «شور عاطفه ها» هم، روزهای چهارشنبه و پنج شنبه نهم و دهم مهرماه در مازندران برگزار   خواهد شد.

وی ادامه داد: خیران و مردم  نوعدوست مازندران، می توانند کمک های نقدی خود را از طریق شماره گیری کد دستوری #۱*۰۱۱*۸۸۷۷*  پرداخت کنند تا در اسرع وقت نیازهای سخت افزاری مربوطبه آموزش مجازی در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار بگیرد.