به گزارش خبرنگار امین از ساری، عسکری نیکزاد، در جلسه شورای آموزش و پرورش مازندران که با حضور حسن نژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: همان طور که امنیت در جامعه همگانی است و همه باید برای تامین امنیت دخیل باشند، دستگاه آموزش و پرورش نیز برای رسیدن به اهداف حاکمیتی خود نیازمند مشارکت همگانی است.

وی افزود: قانون شورای آموزش و پرورش یک قانون مترقی در کشور می باشد وجلسات شورای آموزش و پرورش فرصتی است تا از این قانون بهره مند بگیریم.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، در ادامه با اشاره به ماده ۱۳این قانون درباره برنامه‌ریزی و بذل مساعی برای سوق دادن بخشی از درآمد بانکها، شرکتهای دولتی و غیر دولتی و کارخانه‌ها به امر توسعه و تجهیز اماکن‌آموزشی و پرورشی در چهارچوب مقررات مربوط، گفت: با مساعدت اعضای شورای آموزش و پرورش اجرای این قانون در تحقق سهم۵ درصدی آموزش و پرورش از شهرداری ها نتایج خوبی داشته است.
نیکزاد، با بیان اینکه ماده ۱۶این قانون تاکنون در استان اجرا نشده است، گفت: اجرای ماده ۱۷ و ۱۸قانون شورای آموزش و پرورش در تامین فضای آموزشی کمک خواهد کرد.
وی، با اعلام اینکه ۳۳درصد از مدارس مازندران تخریبی هستند و بیشتر مدارس هم به دلیل بالا بودن سن ساختمان، باید ایمن‌سازی شود، بر لزوم اجرای بند ه تبصره ۹ قانون بودجه مبنی بر معافیت مالیاتی آموزش و پرورش در تغییر کاربری( فضاهای آموزشی) تاکید کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، در بخش دیگری درباره خسارت دو سیلاب اخیر  به واحدهای آموزشی این استان گفت: حدود ۱۴۲ واحد آموزشی مازندران در سیل اخیر خسارت دیدند که از همان روز های نخست با مشارکت و ورود کارگری تیم اداری، آموزش و دانش‌آموزان، تمامی کلاس‌ها تا قبل از اتمام تعطیلات نوروزی از گل و لای پاکسازی شد و تنها هفت واحد آموزشی

نیکزاد، بیان کرد: بر طبق برآورد اولیه سیل بالغ بر ۱۲میلیارد تومان به مراکز آموزشی مازندران خسارت زد  البته مسیر سیلابی خاکی‌رسی است و بعد از سیل هر چه به جلوتر می‌رویم خسارت بیشتر می‌شود و سرویس‌های بهداشتی و موزائیک‌ها نیز دچار خسارت جدی شدند.
وی افزود: تاکنون میزان خسارت به واحدهای آموزشی متاثر از سیل در مازندران، بر طبق محاسبه کارشناسان و بر آورد آموزش و پرورش حدود ۱۷میلیارد تومان  بوده است.

وی، با بیان اینکه آسیب های سیل به واحدهای آموزشی این استان جدی است و نیازمند کمک هستیم، گفت: در محاسبات خسارت های ناشی از سیل، خسارت مدارس مازندران دیده نشد همانطور که مازندران در سیل اخیر دیده نشده است.

نیکزاد در خاتمه از مشارکت و همکاری مردم و نیز موسسین مدارس غیر دولتی استان قدردانی کرد وافزود: از سوی موسسین مدارس غیردولتی ۳۰۰ میلیون تومان برای جبران خسارت سیل اخیر در اختیار آموزش و پرورش مازندران  قرار گرفت.