شهردار تبریز مطرح کرد: تسریع اجرای پروژه مسیرگشایی ارتش جنوبی با حذف سازه های بتنی

شهردار تبریز با اشاره به اینکه تخریب سازه بتنی سوله ها با همکاری ارتش و پیمانکاران انجام می شود گفت: با اتمام تخریب سازه های بتنی عملیات عمرانی مسیر گشایی خیابان ۳۵ متری امتداد ارتش تسریع می شود.

به گزارش شهریار، مهندس ایرج شهین باهر در بازدید از روند اجرای پروژه مسیرگشایی امتداد ارتش جنوبی با تاکید بر تسریع عملیات، گفت: جابجایی ارتش از داخل شهر آرزوی چندین ساله شهروندان تبریزی است و اجرای این پروژه گام نخست تغییر کاربری این محدوده است.

وی با اشاره به پیشرفت ۵۰ درصدی اجرای پروژه مسیر گشایی ، اظهار داشت: عملیات خاکبرداری و خاکریزی ۵۰ درصدی مسیر خیابان با توجه به کد ارتفاع خیابان اجرا شده است.

شهردار تبریز تصریح کرد: افزایش سرانه فضای سبز تبریز با تکمیل عملیات جابجایی ارتش و احداث پارک ۱۰ هکتاری در ضلع شمالی این محدوده محقق می شود.

شهین باهرهمچنین با اشاره به اجرای سایر پروژه عمرانی شهرداری تبریز، افزود: تکمیل پروژهای عمرانی نیمه تمام در اولویت شهرداری قرار دارند و پس از افتتاح مرکز همایش های بین المللی تبریز، به طور میانگین به فاصله هر ۱۰ روز یک پروژه نیمه تمام به بهره برداری می رسد.

گفتنی است: طبق مصوبه کمیسیون ماده ۵ و مصالحه‌ با ارتش ، ضمن انتقال پادگان تبریز به بیرون از شهر، ۱۰ هکتار از فضای این پادگان قدیمی به احداث فضای سبز اختصاص خواهد یافت.