شهردار تبریز عنوان کرد؛ توسعه خدمات عمومی در روستاهای حومه، ضرورت ترافیکی شهر تبریز

شهردار تبریز بر لزوم توسعه خدمات عمومی در روستاهای پیرامون شهر تاکید کرد و گفت: تقویت ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی، از نیازهای مبرم ساکنان روستاهای پیرامون تبریز است که در عین حال، نقش موثر در تسهیل ترافیک شهر تبریز خواهد داشت.

به گزارش شهریار، مهندس ایرج شهین‌باهر در دیداری که به همراه جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر با فرماندار شهرستان تبریز داشت، ضمن تبریک انتصاب وی، بر لزوم تقویت همکاری و همگرایی بین مدیریت شهری و فرمانداری تاکید کرد.

شهردار تبریز با اشاره به این که بخشی از ترافیک شهر تبریز، از مسیرهای روستایی حومه شهر نشات می‌گیرد، خاطرنشان کرد: طراحی مسیرهای حمل‌و‌نقل و ایجاد سیکل‌ ترکیبی، راهکاری است که می‌تواند ورود خودرو به شهر را کاهش داده و باعث تردد ایمن و ارزان روستائیان شود.

وی اظهار داشت: این مسیرها می‌تواند با در نظر داشتن تکمیل و توسعه خطوط مترو، طراحی شود تا در آینده نیز کارکرد بیشتری داشته باشد.

شهین‌باهر ادامه داد: با توجه به ماموریت‌ها و نظارت‌های فرمانداری در مورد روستاها، امیدواریم زمینه‌های اجرایی این راهکار هر چه سریع‌تر فراهم شود.

شهردار تبریز اجرای پیاده‌راه جمهوری اسلامی را یک ضرورت اجتماعی و ترافیکی خواند و افزود: امیدواریم مقاومت‌هایی که در مسیر این پروژه پیش آمده، با توجه ویژه مدیریت استان، پیگیری فرماندار محترم و همراهی نماینده معزز ولی‌فقیه در استان، برطرف شده و زمینه اجرای پروژه هر چه سریع‌تر فراهم شود.

اکبرنژاد، رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این دیدار، با اشاره به تعامل شورای اسلامی شهر و فرمانداری خاطرنشان کرد: اعضای شورای اسلامی شهر، در کنار تفاوت‌ دیدگاه‌ها و اختلاف سلایق، در مورد توسعه و پیشرفت شهر، متفق و یکدل هستند.

وی با بیان این‌که برخورد شورا با توسعه شهر، معقول و منطقی است، افزود: تصمیمات شورا نیازمند پشتیبانی و حمایت فرمانداری محترم است.

علیار راستگو، فرماندار شهرستان تبریز نیز با قدردانی از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر گفت: فرمانداری از هماهنگی و هم‌افزایی بین شورای اسلامی شهر حمایت می کند.

وی با تاکید بر تمرکز در بحث‌ تصمیم‌سازی و اجرا گفت: مطابق قانون، فرمانداری، ناظر تصمیمات و در عین حال، حامی و پشتیبان شورا است.

فرماندار تبریز اظهار امیدواری کرد همگرایی سه مجموعه شهرداری، شورا و فرمانداری موجب حل مشکلات و رفع نیازهای شهر شود.