استرالیا ۲ دهه از دنیا جلو افتاد! / گواهینامه‌های کاغذی حذف شدند

به نقل از زد دی نت ، به زودی گواهینامه های ایالات نیو سات ولز استرالیا دیجیتال می شود و رانندگان نیازی به حمل گواهینامه های مرسوم کاغذی نخواهند داشت .

کریستین وود، سخنگوی شرکت ارائه دهنده خدمات گواهینامه های دیجیتال در این خصوص می گوید ، ما انتظار داریم تا اواسط سال جاری میلادی تمام نقاط استرالیا تحت پوشش گواهینامه های دیجیتال باشند .

وی ادامه داد : پلیس مجوزهای رانندگی دیجیتال را در ایستگاه های هوشمندی که در کنار جاده های شهری قرار خواهند گرفت بررسی می کنند. افزون بر این می توانند جستجوی جرائم سریع و بسیاری از موارد دیگر را نیز از طریق کد دیجیتال رانندگان و تنها با یک کلیک مشاهده کنند .

دولت استرالیا از اواخر سال ۲۰۱۶ یک سیستم آزمایشی از ارائه مجوز های دیجیتال رانندگی در برخی ایالت ها مورد بررسی قرار داد . این پژوهش نتایجی مثبت داشت و اکنون بر اساس فراخوان دولت تمامی ساکنان ایالت نیو سات ولز باید گواهینامه های خود را دیجیتال کنند .

با دریافت این گواهینامه دیجیتال تمامی سوابق نوشیدن الکل ، رانندگی های مخاطره آمیز و … نیز به سرعت به این گواهینامه منتقل می شود و جایی برای فرار از قانون وجود ندارد .

اگرچه برخی از ساکنان نیو سات ولز معتقدند برای دریافت این گواهینامه نیاز اجباری به خرید تلفن هوشمند وجود دارد و نسبت به این موضوع معترضند ، اما به نظر می رسد دولت استرالیا حکم خود را برای این ایالت قطعی کرده است .

“وود در دفاع از این طرح می گوید : با وجود اعتراضات ، منافع این طرح چندین برابر معایبش خواهد بود . توسعه فناوری ، به توسعه پیشرفت کلی کشور کمک می کند و این پروژه ما را ۲ دهه به سمت جلو حرکت خواهد داد . مردم هنوز در خصوص کارکرد یا مزایای این طرح اطالاعاتی ندارند . اما دستیابی به هویت دیجیتال آن هم در جامعه فناوری محور امروزی یک الزام است.

استرالیای جنوبی از ماه سپتامبر تا کنون در طرح گواهینامه رانندگی دیجیتال شرکت داشته و اکنون فرصت برای جدی شدن این طرح مهیا شده است . در گوشی های خود داشته است.

به نظر می رسد دولت استرالیا گام هایی جدی برای هویت بخشی دیجیتال به شهروندان برداشته و به زودی تمامی موارد مهم زندگی شهروندان از ازدواج تا طلاق و فرزند آوری در اوراق دیجیتال و نه کاغذی ثبت ی شوند .