سردارکریمیان: همه باید فریاد وحدت سر بدیهم، اختلاف سم است!

نشست خبری سردار کریمیان فرمانده سپاه عاشورا به مناسبت هفته بسیج برگزار گردید. در این نشست وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال اجرای برجام ۲ است، گفت: مهم ترین هدف این سیاست مسدود کردن مسیر های قدرت یابی ایران است. چرا که قدرت و اقتدار ایران باعث نوعی بازدارندگی است و قدرت بازدارندگی ایران به سطحی رسیده است که دشمنان انقلاب جرات پیدا نکنند که به ایران و نظام نزدیک شوند.
به گزارش روزنامه امین، کریمیان افزود: بر همین اساس برنامه ریزی میان مدتی از سوی دشمن برای اعمال محدودیت ها ترتیب داده شده است و تحریم های اخیر و قانون کاتسا را می توان در همین چارچوب ارزیابی کرد. وی اقدام بعدی دشمنان را منزوی جلوه دادن ایران دانست و گفت: روی همین سیاست تلاش هایی صورت گرفته است که این کار با کمترین واکنش جهانی همراه باشد.
فرمانده سپاه عاشورا توان موشکی ایران را موضوع اصلی برجام ۲ دانست و گفت: تجهیزات موشکی ایران در اختیار سپاه پاسداران قرار دارد و دشمن قصد دارد خواسته خود مبنی بر اعمال محدودیت علیه سپاه را به یک خواست عمومی تبدیل کند.
وی سپاه را مجموعه ای در نظام دانست و افزود: دشمن قصد دارد این نهاد انقلابی را خارج از نظام تعریف کند در صورتی که همه فعالیت های موشکی سپاه در راستای مصوبات شورای عالی امنیت ملی و منویات فرماندهی کل قواست.
سردار کریمیان هدف بعدی دشمن از اعمال تحریم ها را در راستای دست کشیدن ایران از حمایت گروه های جهادی دانست که روحیات ضد امپریالیستی دارند.
وی ادامه داد: در کنار مسائل حساسی که در منطقه و جهان وجود دارد در داخل نیز مشکلات اساسی وجود دارد. وی جبهه استکبار جهانی در خارج و تفکر لیبرال سکولار در داخل را دو لبه یک قیچی دانست و گفت: عناصر ارزشی که بیشترین توان را برای حفظ انقلاب گذاشته اند باید در این مقطع حساس هوشیار باشند.
همچنین وی سهل انگاری، مصامحه کاری و محافظه کاری را از اصلی ترین چالش های داخلی کشور دانست و محافظه کاری را از آفت های انقلاب نام برد. وی با توجه به در پیش بودن هفته بسیج افزود: همه باید فریاد وحدت سر بدیهم که اختلاف سم است! همچنان که حضرت آقا نیز فرمودند هر گلویی که از آن صدای اختلاف بیرون آید خائن است! وی خود و مردم را به داشتن روحیات بسیجی دعوت کرد و بسیجی بودن را مساوی با خدمت رسانی بی منت دانست.
فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور افزود: بسیاری از شعارهای عدلتخواهی در سطح شعار مانده است. وی از مسئولین اجرای هر سه قوه خواست وظایف خود را بشناسند و به آنها با دقت کافی عمل کنند! وی با تسلیت درگذشت هموطنان کرمانشاهی از اعزام ۲۰ کامیون از کمک های مردمی به همراه دستگاه نانوایی سیار و آشپزخانه سیار به مناطق زلزله خبر داد و گفت: فلسفه وجودی سپاه خدمت به مردم است و از جایی که این نهاد برآمده از بطن مردم است کمک رسانی را وظیفه انسانی خود می داند. در پایان وی با تشکر از مردم خیر و انسان دوست آذربایجان شرقی گفت: این استان چهار سال پیاپی است که در جبهه مقاوت نیز رتبه اول را داراست.