واکنش آقاپور به اظهارات بیگی: آقای بیگی ، اگر مسلمان نیستید لااقل آزاده باشید!/اجالتا شما عملکرد ۱۶ ماهه خودتان را ارایه دهید/ حاضرم با آقای بیگی مناظره کنم

معصومه آقاپور در گفت و گویی با ابراز تأسف شدید از سخنان اخیر احمد علی رضا بیگی در خصوص انتصاب استاندار سابق آذربایجان شرقی به عنوان معاون وزیر کشور افزود: انتخاب ریییس جمهور با پشتوانه رأی مستقیم مردم و به تبع آن انتخاب وزرا و مسوولان ارشد اجرایی دولت توسط ایشان و وزرا ، همگی به اعتبار همان رأی مردمی ، باید محترم شمرده شود چراکه اعتقاد و اعتماد مردمی ، ضمانت غیر قابل سلب این انتخاب ها و انتصاب هاست.

وی افزود: دولت یازدهم طی ۴ سال ، مشغول آواربرداری و ریل گذاری صحیح و اصولی در بدنه اجرایی دولت بود و امروز مردم منتطر حرکت قطار دولت بر روی این ریل هستند و این پروسه ایجاب می کند ، در فرایندی صحیح و با چینش مدیرانی توانمند در رأس امور ، به سمت بهبود روش ها و اصلاح امور حرکت کنیم.

آقاپور در ادامه ضمن دفاع کامل از انتصاب های اخیر دولت گفت: به نظر من انتخاب دکتر جبارزاده ، تصمیم و انتخابی درست از سوی دولت و شخص وزیر کشور بود و نباید فراموش کنیم که حضور مدیران استان در مسوولیت های کلان کشور ، تا چه اندازه مهم و مایه مباهات است.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی حضور دکتر پزشکیان به عنوان نائب رییس اول مجلس ، دکتر فرهنگی در هیأت رییسه مجلس ، دکتر جبارزاده در معاونت سیاسی امنیتی وزارت کشور ، سید حسین هاشمی در پست قائم مقامی وزارت کشور و بسیاری دیگر از نمایندگان استان در کمیسیون ها و فراکسیون های مهم و حساس مجلس را نشان دهنده اعتقاد و اعتماد نظام به توانمندی ها و ظرفیت های سیاسی و مدیریتی نیروهای بومی استان ارزیابی و خاطرنشان کرد: نادیده گرفتن این همه ظرفیت مشهود و جایگاه رفیع در سطح کلان کشور ، نهایت بی انصافی است.

وی در بخش دیگری از این گفت و گو خطاب به دکتر بیگی گفت: آقای بیگی ! آیا انتصاب استاندار سابق آذربایجان شرقی از بین ۳۱ استاندار سابق کشور در بالاترین و حساس ترین معاونت وزارت کشور جای مباهات و افتخار ندارد؟ آیا بهتر نیست شما به جای طرح این مسایل ، اجالتا گزارشی از عملکرد ۱۶ ماه نمایندگی خودتان در مجلس ارایه کنید؟ لطفا شما از عملکرد دوران مدیریت خودتان در استان سخن بگویید و من آماده ام طی میزگردی ، در خصوص عملکرد دوران استانداری و نیز عملکرد دوران نمایندگی شما به بحث بنشینم و عملکرد شما را نقد کنم.

آقاپور در عین حال خاطرنشان کرد: آقای بیگی! بفرمایید شما برای استان چه کار کرده اید ؟ انتخاب جبارزاده ، به جای اظهارنظرهای منتقدانه از سوی شما ، جای تبریک دارد و خوشا به حال آذربایجان شرقی که استاندار سابق آن و دیگر مدیران سیاسی اش امروز در سطح بالای مدیریت کشور انجام وظیفه می کنند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در خاتمه خطاب به این نماینده مجلس گفت: آقای بیگی ، اگر مسلمان نیستید ، لااقل آزاده باشید و منصفانه سخن بگویید.