تا پایان سال ۹۷، صد درصد مردم استان از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند

مراسم افتتاح و بهره برداری هم زمان از طرح ها و پرژه های شرکت گاز استان آذربایجان شرقی با حضور جبارزاده استانداربرگزار گردید. در این مراسم استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه اگر پروژه خط اتیلن اجرا شود ظرفیت پتروشیمی افزایش پیدا می‌کند، گفت: در چند سال گذشته قطعی گاز نداشته‌ایم و این به دلیل تلاش شبانه روزی پرسنل شرکت نفت و گاز استان است. وی اضافه کرد: خدمات شرکت گاز با دیگر بخش های خدماتی فرق می کند و با هر علمکی که در خانه ای نصب می شود رفاه به خانواده ها هدیه داده می شود.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اقدامات بسیار خوبی که در مجموعه صنعت نفت استان انجام شده، افزود: در هفته های گذشته قرار داد ۱٫۶ میلیارد یورویی توسط پالایشگاه تبریز با کره جنوبی به منظور ارتقای تکنولوژی و کیفیت فرآورده های پالایشگاه و قطع فراورده کم ارزش نفت کوره منعقد شد. وی افزود: به دنبال ایجاد شهرک صنعتی مخصوص صنایع میان دستی پتروشیمی در استان هستیم و نام گذاری آن انجام شده و در کیمیا شهر کیمیاگران بخش خصوصی ما فعال خواهند شد. جبازراده در پایان گفت: خوشبختانه برخورداری شهرهای ما از نعمت گاز ۱۰۰ درصد است و بیش از ۹۰ درصد روستاها نیز گازرسانی شده که تا پایان سال ۹۷ پرونده گازرسانی در استان بسته می شود.
همچنین در ادامه جلسه، مراسم تودیع و معارفه مدیران سابق و فعلی شرکت مای گاز استان برگزار گردید. در این مراسم نیز دینی با بیان اینکه هر نقصی در چهار سال گذشته رخ داده از جانب من بوده است، اظهار داشت: از کسانی که در هفت سال گذشته به من اعتماد کردند تشکر می‌کنم و امیدوارم در دوره‌‌ای که وزیر نیرو قول داده‌‌اند از باب منابع انسانی اتفاقات خوبی صورت بگیرد.وی تصریح کرد: شرکتی که بخواهد پیشرفت کند باید توجه ویژه‌‌ای به منابع انسانی نماید و امروز نگرش مهم‌‌‌تر از مهارت است.رئیس سابق شرکت گاز با اظهار امیدواری در خصوص روزهای بهتر برای شرکت گاز بیان کرد: امیدوارم کارهایی که در دوره من صورت نگرفت و یا به صورت ابتر مانده است در دوره جدید صورت بگیرد.
مهندس توحیدی مدیر عامل جدید شرکت ملی گاز استان نیز ضمن گرامی داشت هفته دولت و یادو خاطره شهیدان رجایی و باهنر ضمن اشاره به پروژه گازرسانی به روستاهای خداآفرین وچاراویماق گفت: پروژه امروز گازرسانی شامل ۷۸ روستاست که با اعتباری نزدیک به ۳۵ میلیارد پایان یافته است. وی متوسط کشوری میزان برخورداری از نعمت گاز را ۷۳ درصد دانست و گفت آذربایجان شرقی با ۹۷ درصد برخورداری از این میانگین بالاتر رفته است. وی همچنین از ۱۱۴ روستای استان خبر داد .
لازم به ذکر است ۷۴۹ روستا در دولت تدبیر و امید در استان از نعمت گاز بهره مند شده اند.