قطعی برق و گرما امان سیستانی‌ها را بریده است

کم‌آبی، قطعی برق، مرگ دام و طیور،شیوع بیماری‌های وارگیردار از جمله مشکلات پیش‌آمده در سیستان و بلوچستان است که با وجود درخواست مردم و نمایندگان مبنی بر رسیدگی فوری به این مشکلات اما هنوز اقدامی انجام نشده است و جان هموطنان ما را در این استان در خطر جدی قرار داده است.
در هفته اخیر که برخی از شهرها به عنوان گرمترین نقاط کشور مطرح شد، حوادث مختلفی را نیز شاهد بودیم که از جمله آنها خسارت به باغات انبه و آتش گرفتن ترانس برق در محله حسین آباد دلگان بود.
همچنین بر اثر گرمای شدید هوا یکی از نخلستان‌های شهرستان قصرقند آتش گرفت، این آتش سوزی در نخلستان محله بوگان قصرقند رخ داد که در آن تعداد زیادی از نخل‌های بارور این نخلستان در آتش سوخت.
هنوز خبرهای این حوادث از اذهان عمومی فراموش نشده بود که خبر تلف شدن ۹۰۰ مرغ بر اثر گرما در شهرستان سرباز از رسانه‌های مختلف مخابره شد، این مرغ‌ها باکامیون از کرمان به راسک مرکز شهرستان سرباز درحال انتقال بودند.
در همین رابطه محمد باسط نماینده سراوان با بیان اینکه هیچ اقدام عملی برای کمک‌رسانی به مردم سیستان و بلوچستان به دنبال قطعی برق در روزهای اخیر که شدت گرما را داشتیم، انجام نشده است، به «تیترشهر» گفت: اداره برق حتی پول تعویض ترانس برق را هم از مردم می‌گیرد.
نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: وضعیت کمک‌رسانی به مردم استان برای مقابله با گرمای هوا و حل مشکل آب و برق مناسب نیست و هیچ امدادرسانی انجام نشده و همه چیز در حد حرف است.
او ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات مردم استان، قبض‌های برق با مبالغ بسیار زیاد است که برای آنها صادر می‌شود؛ در حوزه سراوان، برای ۲ ماه قبض ۶ میلیون تومانی صادر شده است.
به گفته باسط مردم سیستان و بلوچستان بیشترین رأی را به آقای روحانی دادند، ما از او گله‌مندیم که هیچ توجهی به مشکلات مردم استان ندارد.
در همین حال یکی دیگر از نمایندگان مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه وضعیت در استان سیستان و بلوچستان بسیار نگران‌کننده است، گفت: وقتی برق در استان قطع می‌شود آب مصرفی مردم هم دچار مشکل می‌شود و ترس ما از این است که این مسئله به یک بحران اجتماعی تبدیل شود.
حسینعلی شهریاری اضافه کرد: مردم استان سیستان و بلوچستان بیشترین رأی را به آقای روحانی داده‌اند، اما متأسفانه آقای روحانی وعده و وعید می‌دهد، اما در عرصه عمل اقدامی نمی‌کند.
او ادامه داد: طی دو سه روز گذشته که ما شاهد افزایش هوا در شهرهای مختلف سیستان و بلوچستان بوده‌ایم، هیچ اقدام خاصی از سوی دستگاه‌های مسئول برای کمک به مردم صورت نگرفته است.
مشکل قطعی برق در این شهرستان غیرقابل تحمل است و گرما امان مردم را بریده است. در هوای ۵۵+ درجه سانتی‌گراد این شهرستان با قطعی برق و به دنبال آن آب مواجه است و در ماه مبارک رمضان تحمل این وضعیت برای مردمان سیستان دشوار است. از مسؤولان انتظار می‌رود تا علاوه بر کاهش ساعات کاری مردم این استان و پایین آوردن تعرفه برق هرچه سریعتر به وضعیت بی‌آبی و قطعی برق و همچنین بیماری‌های واگیردار رسیدگی کنند.