نوید پیروزی روحانی از آذربایجان به گوش می‌رسد

محمدرضا خاتمی در همایش اصلاح طلبان تبریز در سالن شهید پورشریفی گفت: تنها سرمایه سید محمی خاتمی مهر و محبت مردم شریف ایران است و اگر خاتمی امروزه در صحنه های داخلی بروز پیدا کرده است ناشی از مهر و محبت مردم عزیر ایران است.

وی در خصوص گلایه مردم مشهد، افزود: مردم آذربایجان با رایی که در روز ۲۹ اردیبهشت می دهند کنسرت و فضیلت و هنر را در مشهد نیز آزاد می کنند.

وی ادامه داد: با شور و اشتیاقی که از مردم تبریز می بینیم نوید پیروزی دکتر روحانی مثل سال ۹۲ از آذربایجان به گوش می رسد.

نائب رییس مجلس ششم، بیان کرد: ای کاش همیشه انتخابات بود تا مردن و مخصوصا جوانان بتوانند با شرکت در تجمعات خواسته هایشان را بیان کنند.

وی اضافه کرد: از فرصت کوتاهی که داریم استفاده میکنیم تا فریادمان را به گوش همگان برسانیم.

وی تأکید کرد: با اینکه رای اکثریت ما مشخص است اما ما تنها یک رای دهنده نیستیم بلکه یک رای ساز نیز هستیم.

خاتمی ادامه داد: باید با منطق و استدلال افرادی را که قصد شرکت در انتخابات ندارند را به پای صندوق های رای بیاوریم و مطمئن باشید اگر این افراد هم رای دهند اسمی جز اسم دکتر روحانی از صندوق ها خارج نمیشود.

وی ادامه داد: رای روحانی با آزاداندیشی ساخته می شود و با رای دادن تعیین میکنیم آینده کشورمان مثل سوریه، یمن، افغانستان و ونزوئلا نباشد.

وی درباره انتخاب کاندیدای اصلح در انتخابات ریاست جمهوری مطرح کرد: انتخابات امسال انتخاب فرد نیست بلکه انتخاب دو راه است، راه هایی که در طول چند سال ملت آن ها را شناختند. یک راه راهی است که همه چیز را ممنوع می کند، جوانان و اندیشه ها را زندانی می کند و راه دیگر راهی که جوان را می شناسد و در حد معقول آزادی می دهد. مردم را بدون در نظر گرفتن قوم و زبان و مذهب به دید مساوی و می نگرد. این راه می خواهد به نفع ایران با کشور های جهان برادرانه و صمیمی رفتار کند.

وی اضافه کرد: مردم می توانند سوابق افرادی را که در راه مقابل قرار دارند بررسی کنند. افرادی که در دادن وعده های دروغین مانند افزایش یارانه ها و ایجاد ۵ میلیون شغل از هیچ تلاشی باز نمی مانند ولی حتی یک بند برنامه برای این کارشان ندارند که نشان می دهد این حرف ها وعده ی پوچی بیش نیست. این افراد ایران را آباد نمی کنند بلکه آن را به سمت نابودی سوق می دهند.

فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار کرد: همراهان روحانی فرهیختگان، دانشجویان، فرهنگیان‌، هنرمندان، کارگران هستند و همراهان این افراد، افرادی هستند که موافق بی برنامگی های این افرادنند.

خاتمی تأکید کرد: در ارکان قدرت خیلی ها نمی خواهند دولت روحانی ادامه دار باشد اما سیاست کشور ما بگونه ای است که مردم با فکر و اختیار رای می دهند و میزان هم رای مردم است. ما می توانیم با رای خود حماسه دوم خرداد ۷۶ را تکرار کنیم یا با عدم حضور در انتخابات تباهی ۸ سال دوران احمدی نژاد را مرور کنیم.

وی خطاب به بزرگان نظام گفت: برای رسیدن به پیشرفت راه طولانی در پیش داریم و برای رسیدن به این پیشرفت نیازمند اتحاد ملی هستیم و برای انجام این کار باید در تجمعات به حرف مردم گوش دهیم و به خواسته هایشان توجه کنیم چرا که مردم سرمایه کشور هستند.

وی ادامه داد: ما به نتیجه انتخابات امیدواریم و این نتیجه هرچه باشد جریان اصلاح طلبان در سراسر کشور بی وقفه جریان خواهد داشت و اندیشه اصلاح طلبی در مردم وجود دارد و مردم خط فکری خود را یافته اند.

خاتمی در خصوص شورا ها گفت: شورا های شهر اولین کانون انتخاب مردم و اولین مکان ارائه تفکرات و اندیشه هاست و پایه اول مردم سالاری کشور است، پس با انتخابی صحیح سرنوشت شهرمان را تباه نکنیم.