قطعی آب ۴۵ روستای هشترود و میانه در پی سرقت ترانس برق!

فرماندار هشترود گفت: به دلیل دزدی ترانس برق مجتمع آب رسانی روستایی کوهسار، آب شرب ۴۵ روستا در میانه و هشترود قطع شده و این مشکل در صورت حل نشدن، به یک بحران تبدیل می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حسن مستفید در جلسه کار گروه سلامت،ایمنی و امنیت غذایی که در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان برگزار شد، خاطر نشان کرد: بسیاری از مشکلات منطقه به خاطر پروازی بودن مدیران است که در جلسات شرکت نمی‌کنند.

رئیس آب و فاضلاب روستایی هشترود نیز در این جلسه اظهار کرد: به خاطر دزدی ترانس برق اهالی ۴۵ روستا از داشتن نعمت آب آشامیدنی محروم شده‌اند به همین خاطر دو جلسه بحران تشکیل و مقرر شده تا هر چه زودتر این مشکل حل شود.

عادل مرادی ادامه داد: ۱۰ تانکر آب رسانی سیار از چند شهر مجاور برای آب رسانی به اهالی ۴۵ روستای هشترود به این شهرستان اعزام شده‌اند؛ اما باید هر چه زودترتمهیدات ویژه‌ای برای این مشکل اندیشیده شود.

وی اضافه کرد: شبکه بهداشت و درمان هشترود باید بیش از پیش تلاش خود را بیشتر کند؛ زیرا نبود آب بسیاری از امراض را رقم می‌زند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان هشترود نیز در این جلسه گفت: در ایام تعطیلات باید سامانه های آب رسانی فعال باشند تا آب مصرفی مردم بدون کلر نماند.

جواد بابایی اضافه کرد: بر اساس بازدیدهای فنی که از آب روستایی هشترود انجام گرفته، کیفیت آب افزایش یافته است؛ اما بعضی از مشکلات آن همچنان پا برجاست.

وی خاطر نشان کرد: پروژه احداث تصفیه خانه هشترود هنوز در حد حرف باقی مانده است و فاضلاب مردم به رودخانه وسط شهر سرازیر می‌شود، این یک مشکل زیست محیطی بسیار حاد است که باید هر چه زودتر تکلیف آن مشخص شود.

وی از رشد بیماری تب مالت اظهار نگرانی کرد و گفت: این بیماری هزار چهره دارد که همه جای بدن فرد را در بر می‌گیرد و طول درمان آن نیز طولانی است؛ افرادی که مستقیماً با احشام به خصوص گوسفند سر و کار دارند، بیشتر در معرض خطر هستند؛ بنابر این باید احشام خود را واکسینه کنند.

بابایی ادامه داد: حیوان گزیدگی در هشترود به یک مسئله خاص تبدیل شده است و در سال جاری ۳۶۲ مورد از افرادی که توسط حیوانات زخمی شده‌اند، به مراکز درمانی هشترود مراجعه کردند.ده کنند.