برخورد گاز انبری با سرهنگ

به احترام خون ده‌ها شهروند و آتش نشان و بعد از آن که آن که نایب رییس دوم کمیسیون عمران مدعی شد قالیباف واگذاری املاک نجومی را پذیرفته است، زمزمه های استیضاح شهردار در شهر پخش شد! هر چند باز این عضو شورا برای تطهیر سرهنگ و تنها از سر استیصال سخن گفته و تخلفات املاک نجومی را نه ۲۵۰ مورد که ۱۲۰ عنوان کرده باز افکار عمومی به همین هم راضی است اگر به استناد سخنان میرزایی نیکو عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس این پرونده در لابلای بوروکراسی اداری شامل اعمال نفوذ و البته دست‌های پشت پرده نشود!
در روزهایی که مجموعه شهرداری‌ها خصوصا از نوع بهشتی آن! چنان دست نیافتنی شده است که حتی پارلمان ملی هم توان برخورد با آن را ندارد.
هر چند شهردار تهران این روزها چهره ای مردمی به خود گرفته و برخورد با شهرداری تهران را جناحی و سیاسی تلقی می کند ( که البته با توجه به سابقه برخوردهای سیاسی در شهرداری تهران این ادعا قابل بررسی است) اما جدای از همه این ادعاها عملکرد شهرداری تهران بایستی به جد مورد بررسی قرار گیرد.
سرهنگ در مجلس حاضر به عذرخواهی نشد چه برسد به استعفا! وی به هیچ وجه حاضر نیست عرصه را خالی کند. وضعیت شورای شهر هم که بر وفق مراد است، شورایی که یا هم فکر وی هستند و مثل چمران در حمایت از وی سینه سپر کرده اند یا مشغول سلفی گرفتن با تن بی جان مشاهیر! در این بین عده ای قلیل هم هر چقدر فریاد می زنند فریاد رسی نیست!
اعضای شورای شهر خود در معرض آزمونی قرار گرفته‌اند که پیش روی شهردار تهران گذاشته‌اند؛ آزمونی که چکیده‌اش همین یک خط است؛ اگر کسی نمی‌تواند به مسئولیت خود درست عمل کند باید از جایگاهش کناره‌گیری کند. این استعفا اگر هیچ تغییری هم در وضعیت ناب‌سامان شهرداری ایجاد کند حداقل می تواند مرحمی بر زخم خانواده های داغدار پلاسکو باشد!
اما اگر شهردار تهران به هزارویک دلیل که پلاسکو، املاک نجومی حتی بخشی از آن ادله هستند همچنان بر پرسه در بهشت اصرار ورزد تکلیف چیست؟ باز آیا شورای شهر و حتی یک پله بالاتر خود مجلس در قبال وی موضع سکوت اختیار خواهد کرد یا برخورد با وی از نوع برخوردی خواهد بود که با چناران خیابان ولی عصر بود؟
صحن شورای شهر تهران پریروز متشنج بود، تندگویان از تخفیف ۱۷۰ میلیونی شهردار سخن می گفت! و البته خلبان داستان ما همان طور که اشاره شد به برخی از این تخلفات (که البته به زعم وی گشاده دستی است) اذعان کرده و جای بسی خرسندی است که زمزمه های استیضاح در راهروهای پارلمان شهری شنیده می شود.
قالیباف استیضاح می شود، شورای شهر قرار است بخشی از آب رفته را در این ماه های آخر عمر خود به جوی بازگرداند، قالیباف که قصد داشت از بهشت مستقیم بر زمین پاستور فرود بیاید، هلی کوپترش دچار نقص فنی شده و همانجا زمین گیر خواهد شد.