کسی که از رهبری تبعیت نکند مسلمان نیست

کسی که از رهبری تبعیت نکند مسلمان نیست
امام جمعه اصفهان با تشکر از مردم ایران به دلیل حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، این حضور باشکوه را نشانه رشد و ایستادگی ملت ایران دانست.
آیت‎الله سیدیوسف طباطبایی‎نژاد در خطبه‎های نماز جمعه اصفهان که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به حماسه مردم ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن‎ماه، گفت: از مردم خوب کشورمان تشکر می‎کنم که بهتر از سال‎های قبل در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردند و این دلیل بر رشد و عظمت فکری و تدین مردم ایران است.

وی ادامه داد: وقتی مردم ایران از طرفی می‎بینند دشمنان در دشمنی‎شان شدت بیشتری به خرج می‎دهند و از طرفی هم مراجع تقلید و علما تأکید بر حضور در راهپیمایی دارند، آن‎ها هم در این حماسه شرکت می‎کنند.

امام جمعه اصفهان با بیان این‎که اگر کسی با ما نجنگد ما اهل صلح هستیم، اظهار کرد: ما حتی صلح جهان را می‎خواهیم اما اگر کسی با ما بجنگد وظیفه داریم تا آخرین قطره خون در برابرش بایستیم و ملت ما از این راهپیمایی‎هایشان و از حرکت‎هایشان در ایام الله کاملا مشخص است که همچون اول انقلاب در برابر دشمن ایستاده‎اند و تابع فرمان‎های رهبر معظم انقلاب هستند که ایشان طبق قرآن دستور می‎دهند.

وی با تشکر از دکتر قالیباف به دلیل پذیرفتن دعوت مردم اصفهان در حضور در مراسم ۲۲ بهمن، خاطرنشان کرد: عذرخواهی می‎کنم از عزیزانی که در راهپیمایی شرکت کردند و می‎خواستند همان‎جا نماز بخوانند، آن‎جا هوا سرد بود و مضافا بر این‎که احتمال بارندگی بود و در عین حال سرما و دوری راه بود که نتوانستیم در میدان امام(ره) نماز جمعه را برگزار کنیم.

آیت‎الله طباطبایی‎نژاد با اشاره به این‎که انقلاب اسلامی، اسلام منحرف را به اسلام ناب تبدیل کرد، اظهار کرد: این کار همه پیامبران بود که مردم را از راه انحرافی به راه راست هدایت می‎کردند و کسانی بعد از پیامبر(ص) همچون حضرت امام(ره) راه پیامبران را ادامه دادند.

وی گفت: گرانی و رکود و مانند این‎ها هست و خیلی‎هایش هم تقصیر آمریکا نیست، بلکه ناشی از بی‎تدبیری ما است، هر دولتی که عوض می‎شود همه را از اول تا آخر عوض می‎کنند، صرف این‎که میل به شما نداشتند و به شما رأی ندادند و باید عوض بشوند، فرهنگ اشتباهی است، امیدواریم که عقل‎مان رشد بکند و این‎قدر جابه‎جایی‎ها و عوض کردن‎ها نباشد که یک قسمت از عقب‎ماندگی‎هایمان به دلیل همین‎ها است.

امام جمعه اصفهان با اشاره به دستاوردهای انقلاب، خاطرنشان کرد: بسیاری از دولت‎ها از ابتدا تا انتها کارهای بسیار مهم و اساسی را برای کشور انجام دادند و همین دولت هم دارد کار می‎کند و زحمت می‎کشد و بسیاری طرح‎ها و پروژه‎ها را در این دهه فجر افتتاح کردند، چهل میلیون جمعیت از اول انقلاب تا حالا به جمعیت ما اضافه شده است و درست است که بیکاری وجود دارد اما جمعیت هم رشد کرده است،‌ هزارها روستا برق‎دار و آب‎دار و تلفن‎دار شده‎اند و گازرسانی در بعضی از روستاهایی که اصلا فکرش را نمی‎کردیم، ایجاد شده است.

وی ادامه داد: البته گاهی بی‎تدبیری‎هایی هست و ما نباید به خاطر برخی اشتباه‎کاری‎ها همه‎چیز را نادیده بگیریم که با انصاف و باعدل منافات داشته باشد، یکی از کارهای خوب جمهوری اسلامی این سربلندی مسلمانان است، قبلا کسی ایران را به حساب نمی‎آورد و الان همه جا حرف ایران است، مگر کسی جرأت داشت علیه آمریکا تظاهرات کند، این را از ما گرفتند، مگر جرأت داشتند پرچم آمریکا را آتش بزنند،‌ ماها آتش زدیم و از ما یاد گرفتند و دیدیم که آمریکا هیچ غلطی نمی‎تواند بکند.

نماینده ولی‎فقیه در استان اصفهان همچنین با اشاره به روایت ۷۵ روز بعد از رحلت پیامبر اکرم(ص) شهادت بانوی دو عالم را تسلیت گفت و خاطرنشان کرد: آن‎چه داریم از این خانواده و حضرت فاطمه زهرا(س) است، امام سجاد(ع) در شام وقتی خودشان را معرفی می‎کنند ۷۰ صفت برای امیرالمؤمنین(ع) نقل می‎کند و یکی از صفات ایشان را صبورترین انسان‎ها ذکر می‎کند، اما امام علی(ع) در ماجرای شهادت حضرت زهرا(س) صبرش تمام شد.

نگرانی برخی از ترامپ اشتباه و بی‎جا است

وی همچنین در خطبه اول با بیان این‎که کسی که تبعیت از رهبری نداشته باشد شیعه و بلکه حتی مسلمان نیست، خاطرنشان کرد: البته اهل‎سنت هم به یک معنا رهبری را قبول دارند اما مانند شیعه نیست، پادشاه آل‎سعود که یک احمقی است که مال مسلمانان را برای مسلمان‎کشی استفاده می‎کند، این فرد که نمی‎تواند اولی‎الامر باشد.

آیت‎الله طباطبایی‎نژاد با بیان این‎که مقابله با دشمن وزیر سلطه کافر نبودن بسیار ارزش دارد، اظهار کرد: ما بدون اجازه آمریکایی‎ها نمی‎توانستیم آب بخوریم، امام خمینی(ره) این قانون قرآنی را برای ما آوردند که کفار هیچ‎گاه با ما خوب نخواهند شد، حتی آنان که ظاهرشان خوب است اما باطنشان با ما خوب نیست، قرآن می‎فرماید هیچ‎گاه یهود و نصارای از ما راضی نمی‎شوند.

وی افزود: این‎ها دشمنی‎هایشان به خاطر موشک و انرژی هسته‎ای نیست، قرآن می‎فرماید این‎ها دائما با انسان می‎چنگند تا جایی که بتوانند شما را از دینتان برگردانند،‌ آخر جنگشان موشک نیست،‌ آخر جنگشان انرژی هسته‎ای نیست، این‎ها فرموده‎های رهبر معظم انقلاب و امام خمینی(ره) است که بارها فرموده‎اند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: بعضی‎ها نگران هستند که این ترامپ دیوانه است، ما این دیوانگی را می‎دانستیم و می‎دانیم که شیطان بر او حکومت می‎کند، یک چیزهایی را می‎گوید قرآن می‎فرماید این چیزهایی که از دهانشان می‎پرد و می‎گوید چیزی نیست بلکه آن‎چه که در سینه‎هایشان مخفی می‎کنند، بالاتر و بزرگ‎تر است، قرآن می‎فرماید آن‎ها هیچ‎گاه خیر و خوبی شما را نمی‎خواهند، آن‎ها الان خوشحالند که عربستان مسلمان را فریب دادند و به جنگ با مسلمانان واداشتند.