تونل مترو در قم فرریخت؛

تونل مترو در قم فرریخت؛
۴ نفر زیر آوار محبوس‌اند/نجات یکی از محبوس‌شدگان/زخمی شدن دو امدادگر
دقایقی پیش تونل مترو در ایستگاه ولیعصر قم فروریخت.
حوالی حدود ساعت ۱۲ ظهر، تونل مترو در ایستگاه ولیعصر قم فروریخت.
شاهدان عینی می‌گویند سه کارگر در این حادثه زیر آوار مانده‌اند. از قرار معلوم، سگ‌های زنده‌یاب هلال‌احمر وارد عمل شده و هم اکنون در محل حادثه به دنبال نجات محبوسان هستند.
۱۳:۲۰ /تیم امداد اعزام شد

مدیرکل روابط عمومی شهرداری قم نیز در گفتگو با خبرنگار ایلنا از اعزام تیمی به منظور بررسی حادثه خبر داده است.

به گفته این مقام مسئول در شهرداری قم؛ دیواره تونل A در ایستگاه ولیعصر قم ریزش کرده است. تیم امداد نیز در حال حاضر به محل اعزام شده اما هنوز از تعداد مصدومان و زیرآوارمانندگان خبری در دست نیست.

۱۳:۴۰ /لزوم پرهیز از انتشار شایعات

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر لزوم پرهیز از انتشار شایعات درخصوص حادثه ریزش دیواره کارگاه مترو در میدان ولیعصر گفت: در شرایط کنونی طلاعات دقیقی از مصدومان حادثه نمی‌توان داد.

عباس ذاکریان اظهار کرد: در میدان ولیعصر و محل خروج دستگاه تی بی ام بخشی از دیواره ریزش داشته که بلافاصله نیروهای آتش‌نشانی مستقر شدند و مشغول برداشت خاک و ایمن‌سازی محیط هستند.

وی با تاکید بر اینکه تا پایان عملیات آواربرداری و ایمن‌سازی محیط هیچ اطلاعات دقیقی از مصدومان حادثه نمی‌توان داد، گفت: منتظر هستیم تا عملیات ایمن‌سازی نیروهای آتش‌نشانی با استفاده از تجهیزات مستقر در محل پایان یافته و سپس اطلاعات دقیق از آسیب‌دیدگان اعلام کنیم.

وی بر ضرورت پرهیز از هرگونه انتشار شایعات و اطلاعات تایید نشده درخصوص این حادثه تاکید کرد و گفت: نیروهای آتش‌نشانی و هلال احمر با تعدادی از سگ‌های زنده‌یاب در محل مستقر هستند و به محض پایان عملیات در صورت وجود آسیب‌دیدگان امدادرسانی خواهند کرد.

۱۳:۴۵ /نجات یکی از محبوس‌شدگان

مدیرکل روابط عمومی اورژانس قم در گفتگو با خبرنگار ایلنا از نجات یک نفر از محبوس‌شدگان در زیر آوار خبر داد و گفت: یک نفر از مصدومان دقایقی پیش از زیر آوار خارج شد. این مصدوم از کارگران مترو بوده است.

به گفته وی؛ دو نفر از امدادگران نیز در حین امداد و نجات مصدوم شده‌اند که به بیمارستان منتقل شدند.

۱۴:۰۳ /ممکن است کارگران بیشتری زیر آوار مانده باشند

یک مقام مسئول در آتش‌نشانی قم در گفتگو با ایلنا؛ با تایید خروج یک مصدوم از زیر آوار گفت: تعداد مصدومان احتمالی و زیرآوارماندگان هنوز مشخص نیست.

وی افزود: ممکن است کارگران بیشتری زیر آوار مانده باشند. همه نیروهای امداد هم‌اکنون در محل حضور دارند. امیدواریم تا عصر به نتیجه برسیم.

۱۴:۱۵ /انتقال دستگاه‌های زنده‌یاب به محل حادثه/۴ نفر زیر آوار محبوس‌اند

شاهین فتحی (معاون عملیات سازمان امداد و نجات کشور) نیز درباره این حادثه به خبرنگار ما گفت: حادثه دقیقا ساعت ۱۱:۲۰ صبح رخ داده است. احتمال می‌دهیم سه الی چهار نفر زیر آوار محبوس مانده باشند. یکی از محبوسان زنده از زیر آوار خارج و به بیمارستان منتقل شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد حال عمومی او خوب است.

به گفته فتحی؛ درحال حاضر یک تیم سگ زنده‌یاب از استان قم و یک تیم سگ زنده‌یاب از استان مرکزی شامل دو قلاه سگ به همراه مربیان خود؛ در محل حضور یافته‌اند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات کشور همچنین گفت: ۱۵ نفر تیم عملیاتی امداد و نجات در محل حادثه حضور دارند. در حال حاضر دستگاه‌های بیورادار (زنده‌یاب) نیز به محل حادثه اعزام شده‌اند.