حضور هیاتی عالی رتبه از دولت در تشییع پیکر جان باخته های قطار تبریز- مشهد

فرماندار تبریز از حضور هیاتی عالیه رتبه از دولت تدبیر و امید در آئین تشییع پیکر جان باخته های قطار تبریز – مشهد در حادثه ریلی سمنان خبرداد.
به گزارش امین نیوز، رحیم شهرتی فر با اشاره به اینکه این آئین از ساعت 10 امروز همزمان با سالروز شهادت امام رضا ( ع) از میدان شهدای تبریز شروع می شود، گفت: این هیات عالی رتبه شامل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر نیرو، مشاور امور بانوان رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور استخدامی کشور به نمایندگی از هیات دولت و دکتر روحانی رئیس جمهوری خواهد بود .
وی همچنین با اشاره به اینکه هیاتی از آستان قدس رضوی برای شرکت در آئین تشییع وارد تبریز شده است، گفت: پرچم های متبرک حرم رضوی توسط این هیات تقدیم خانواده های داغدیده خواهد شد .
شهرتی فر با بیان اینکه سازمان اتوبوسرانی تبریز تمهیدات لازم را برای انتقال همشهریان به وادی رحمت تبریز دیده است، گفت: پیکر جان باخته های این حادثه از شهرهای اسکو و آذرشهر پس از تشییع در تبریز به شهرهای خود منتقل می شوند .
فرماندار تبریز یادآوری کرد: مراسم شام غریبان این حادثه در تبریز از ساعت 15 تا 17 در مسجد طوبی برگزار می شود.
در اثر برخورد 2 قطار در مسیر سمنان – مشهد در روز جمعه 5 آذر تعدادی از هموطنان کشته و مصدوم شدند.
مدیر کل پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی از انتقال 30 پیکر شناسایی شده به وادی رحمت تبریز و چهار پیکر به شهرستان های خوی، مراغه و مرند خبرداد.
در صورت انتقال 3 پیکر جدید شناسایی شده از تهران و انجام مراحل قانونی، آئین تشییع در تبریز برای 37 جان باخته برگزار می شود.