ریاست دبیری چهارساله شد

ریاست دبیری چهارساله شد
جلسه علنی شورای اسلامی کلانشهر تبریز با حضور اعضای جدید برگزار شد. در ابتدای جلسه دبیری رییس شورای شهر ضمن عرض خیر مقدم به اعضای جدید ابراز امیدواری کرد تا وزن شورا با حضور نفرات جدید سنگین تر شده و سال آینده تو ام با اتفاقات خوب باشد.
به گزارش خبرنگار اعزامی روزنامه سراسری امین وی ضمن اشاره به عملکرد شورا در سال سوم آن تصویب بودجه سال 95 ، تفریق حساب رسمی بودجه را از اهم برنامه های شورا بر شمرد وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 55 جلسه در شورا برگزار شده است افزود از این تعداد 38 جلسه به صورت علنی و 15 جلسه به صورت فوق العاده برگزار شده است که ماحصل این جلسات 183 مصوبه بوده است. همچنین وی از تشکیل 124 جلسه در کمسیون شور و 370 مصوبه خبر داد و گفت : در مجموع تلاش کردیم با تعامل با شهرداری و استانداری جلو برویم.
بعد از سخنان رییس شورا،شهرتی فر فرماندار محترم تبریز که به عنوان عضو ناظر و مهمان در این جلسه حضور داشت به ایراد نکته نظرات خود پرداخت. همین سخنان کافی بود تا جعفری نائب رییس سابق شورا و شیاری عضو شورای شهر به تندی از اظهارات فرماندار استقبال نمایند.
در ادامه مراسم تحلیف برگزار شد و آقایان نورمحمد زاده،لطفی،فخرآذر،زاهدی سوگند یاد کردند.
در بخش دیگری از جلسه نمایندگان با توجه به آغاز سال چهارم شورا انتخابات رییس و هیئت رئیسه را برگزار کردند. در این انتخابات آقایان دبیری و جعفری کاندیدای ریاست شورا بودند که نهایتا دبیری با 15 رای در مقابل 6 رای برای چهارمین سال پیاپی رییس شورای اسلامی شهر تبریز شد. در بخش انتخاب نائب رییس نیز ششگلانی و چمنی اعلام کاندیداتوری کردند و در این رقابت نیز ششگلانی با 14 رای در مقابل 5 رای چمنی به عنوان نائب رییس شورای شهر در یکسال باقی مانده از شورا انتخاب شد.
نوبت به انتخاب سخنگوی شورا رسید تا محدث با 12 رای گوی رقابت را از امیر حقیان ربود و خزانه داری هم به تنها کاندید این بخش مدبر رسید تا با 15 رای مسئول خزانه شورا را در سال آخر بر عهده داشته باشد.
دبیری شورا آخرین قسمت انتخابات بود و درسخوان نیز که همانند مدبر رقیبی در این عرصه نداشت با 13 رای توانست یکسال دیگر دبیری شورای شهر تبریز را عهده دار شود.