محمد قلیزاده در تشریح این خبر اظهار کرد: شب گذشته با گزارش برخورد شدید یک دستگاه پژو sd با پایه تابلو راهنمایی رانندگی در جاده “تبریز – صوفیان” گروه نجات ایستگاه شماره ۱۳ به فرماندهی شرفی رهسپار محل حادثه شدند.
وی افزود: بر اثر این سانحه، راننده مرد و سرنشین زن در داخل خودرو محبوس و مصدوم شدند.
وی در خصوص عملیات امدادی این حادثه بیان کرد: آتش نشانان به سرعت با استفاده از تجهیزات امدادی و رعایت اصول امداد و نجات در تصادفات جاده‌ای، راننده مرد ۲۷ ساله و زن ۲۶ ساله را به بیرون منتقل و جهت مداوا در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند که پس از بررسی مشخص شد راننده بر اثر شدت جراحت جان باخته است و زن مصدوم نیز روانه بیمارستان شد.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در پایان با اشاره به این شعار ایمنی “دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است”، از شهروندان درخواست کرد تا در صورت خواب آلودگی و ناهشیاری از رانندگی خودداری کرده و قبل از رانندگی از سالم بودن وسیله نقلیه مطئن شوند.
وی متذکر شد: به هنگام رانندگی از ترمز گرفتن‌های ناگهانی بپرهیزید و در صورت بروز نقص فنی در اتومبیل، آن را به منتهی الیه سمت راست هدایت کرده و در مکانی مناسب متوقف کنید.
وی تاکید کرد: فاصله خود را از خودرو جلويی را افزايش داده و پيش از اينکه با مشکل مواجه شويد با سرعت مطمئن حرکت کنید. در صورت بروز هر گونه حادثه تصادف رانندگی، بدون اتلاف وقت با شماره ۱۲۵ سازمان آتش نشانی تبریز، تماس بگیرید.