به گزارش امین از مازندران، جعفر احمدپور، مدیرعامل شرکت گاز استان در آیین افتتاحیه گازرسانی به روستاهای مرزن آباد چالوس، که در مسجد روستاهای طویر و چال زمین مرزن آباد برگزار شد، ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد پر خیر و برکت رسول مهربانی حضرت محمد(ص) با بیان اینکه با افتتاح این طرح، مشعل گاز در پنج روستاهای کوهستانی طویر، دهنار، دهشهر، چال زمین و سرچشمه روشن شده است، گفت: مجموع اعتباری که برای اجرای طرح گازرسانی به این روستاها هزینه شده بالغ بر ۳۵میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: با اجرای این طرح حدود ۶۰۰خانوار منطقه از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران، با اشاره به فواید و مزایای استفاده از سوخت طبیعی در مناطق صعب العبور و روستاهای کوهستانی، گفت: در پی روشن شدن مشعل گاز و با توجه به ظرفیت های منطقه، ایجاد کارگاه هایی نظیر پرورش گل و قارچ نقش بسزایی در اشتغالزایی و تولید منطقه خواهد داشت.

هم چنین در این مراسم، مهدی رازجویان، معاون امور عمرانی استاندار مازندران گفت: بعد از انقلاب برخورداری مناطق محروم از امکانات از عوامل توسعه یافتگی کشور است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه مسئولان نظام و در راس آن مقام معظم رهبری همواره بر توجه به مناطق محروم و دورافتاده تاکید دارند، افزود: در راستای این تاکیدات این مهم در دستور کار همه دولت ها قرار گرفته است ضمن اینکه در این دولت هم از جایگاه بالایی برخوردار بوده است .

رازجویان همچنین نقش و اهمیت گاز رسانی را در بحث توسعه اشتغال در روستاها و مناطق دور دست،مهم و تاثیرگذار عنوان کرد.

قاسم احمدی لاشکی، نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم، گفت: بعد از چهل سال از انقلاب، دولت های مختلفی برای خدمت رسانی به مردم آمدند و رفتند، اما آنچه که اهمیت دارد آن است که مردم از عملکردها راضی باشند.

 

وی در ادامه بر لزوم سرعت بخشیدن به پروژه گازرسانی به روستاهای بالادست کوهستان با افزایش پیمانکاران تاکید کرد و افزود: این مناطق کوهستانی و سرد است و هرچه زودتر باید علمک ها نصب شوند.

احمدی لاشکی، با بیان اینکه با اجرای پروژه گاز رسانی و آموزشی مهاجرت معکوس به روستاها، پیش بینی می شود،گفت: گازرسانی مسیر برار، حریث،آغوز داربن و شهرستان جزو اولویت های ماست که باید عملیاتی شود.

در پایان این مراسم، فرماندار شهرستان چالوس نیز، اظهار کرد: گازرسانی از نعمت های بزرگی است که بعد از انقلاب، مردم بویژه اهالی مناطق دوردست و کوهستانی از آن بهره مند شدند.

وی،فراهم نمودن امکانات در روستاها را زمینه ساز مهاجرت معکوس به روستاها دانست و گفت: طبق وعده مدیران گاز استان، پروژه گازرسانی به روستاهای بالادست فشکور تا ناتر نیز تا شهریور سال ۹۹به بهره برداری می رسد.