به گزارش امین، سرهنگ “سید موسی حسینی” در تشریح این خبر، گفت: در پی وقوع کلاهبرداری اینترنتی در سطح استان و برخی شهرستان های کشور در پوشش کانال های تلگرامی و استفاده از شگرد فیشینگ موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت .

وی گفت: کارآگاهان پلیس فتا با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات از برخی مالباختگان دریافتند، کلاهبردار اینترنتی در پوشش کانال تلگرامی با هدایت مخاطبین خود به سمت درگاه جعلی بانکی به شیوه فیشینگ اقدام به سرقت اطلاعات بانکی افراد و برداشت غیر مجاز از حساب بانکی آنان می کند.

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران، اظهار کرد: با شناسایی متهم به کلاهبرداری اینترنتی که به یکی از شهرستان های استان همجوار متواری شده بود با هماهنگی قضائی در عملیاتی پیچیده و اطلاعاتی دستگیر شد .

سرهنگ حسینی، افزود: متهم در تحقیقات پلیس ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شده بود اما در ادامه تحقیقات با ارائه شواهد و قرائن موجود لب به اعتراف گشود و به بزه جرم خود اقرار کرد.

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران ارزش ریالی کلاهبرداری را ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و با قرار صادره روانه زندان شد.