سیدصباح قریشی ظهر سه شنبه در حاشیه افتتاح خانه حمایتی سالمند در سنندج که با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور برگزار شد اظهارداشت: در حال حاضر مراکزی با عنوان توانبخشی معلولان در سطح استان نداریم و براساس توافق‌های صورت گرفته مجوز ایجاد پنج مرکز به استان داده شده است و امیدواریم با حمایت مسئولان استانی بتوانیم زمینه راه‌اندازی این مراکز را فراهم سازیم.

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: در مجموع برای احداث و تجهیز این پنج مرکز اعتباری بالغ بر یک‌ میلیارد تومان نیاز است که با توجه به محدودیت منابع این سازمان قادر به تامین این اعتبارات نیست و نیازمند حمایت مسئولان در این زمینه هستیم.

مدیرکل بهزیستی استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در حال حاضر ۱۱۸ هزار معلول در سطح استان از خدمات بهزیستی بهره‌مند هستند که ۲۳ هزار خانوار از این تعداد مستمری می‌گیرند.

قریشی گفت: استان کردستان با توجه به پایین بودن درآمد مردم به لحاظ مشارکت خیرین و افراد متمکن نسبت به سایر استان‌های کشور شرایط خوبی ندارد ولی خوشبختانه با نگاه ویژه مسئولان استانی و البته حمایت مرکز مجموعه خدمات خوبی در بهزیستی استان به جامعه هدف ارائه می‌شود.

وی در پایان سخنان خود از حمایت‌های استاندار کردستان از معلولین و در مجموع جامع هدف بهزیستی استان تقدیر کرد و گفت: استاندار کردستان شخصا بیش از ۵۰ میلیون تومان به مددجویان زیرپوشش این سازمان در سطح استان کمک کرده است و امیدواریم دیگر مسئولان استان نیز در این زمینه اقدامات مثمر ثمری انجام دهند.