در هفته سوم از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و از گروه D این رقابت‌ها، پرسپولیس در سومین دیدارش از ساعت ۲۰ به وقت ایران در ورزشگاه خانگی الوصل به نام زعبیل،  به مصاف الاهلی عربستان رفته است. با توجه به یک امتیازی بودن پرسپولیسی‌ها آن‌ها نیاز مبرم به سه امتیاز این بازی دارند و به گفته برانکو برای برد به زمین آمده اند.

داور: کیمورا هیرویوکی (ژاپن)
کمک‌ها: اوچی شینجی و تاکاگی تاکومی (ژاپن)
داور چهارم: کیم هی گون (کره‌جنوبی)
نماینده کنفدراسیون آسیا: طلال علی محمد (اردن)
ناظر داوری: حسین قادر هنفری (کویت)
ترکیب پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد نادری، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن(دقیقه ۶۱-ماریو بودیمیر)، سیامک نعمتی، علی علیپور و مهدی ترابی
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

ترکیب الاهلی:
محمد العویس، حسین عبدالغنی، آدریان سانتوس، عبدالباسط هندی، سعید المولد، پابلو دیاز، نوح الموسی، عبدالرحمان غریب (دقیقه ۶۸-ایمان خلیف) ، عبدالفتاح عسیری، عمر السومه و جانینی
سرمربی: خورخه فوساتی

اخطار:

بشار رسن و ماریو بودیمیر از پرسپولیس

حسین عبدالغتی سلیمانی از الاهلی

لحظات حساس
نیمه اول
دقیقه ۴:
ارسال کاشته عسیری از سمت چپ محوطه جریمه پرسپولیس را مدافعان به کرنر فرستادند.
دقیقه ۱۲: ارسال بشار رسن از یک ضربه کاشته از جناح راست به محوطه جریمه الاهلی توسط مدافعان دفع شد.
دقیقه ۱۸: یک سوپرگل از خلیل‌زاده. روی پرتاب بلند مهدی شیری و دفع ناقص مدافعان الاهلی به دلیل دخالت شجاع خلیل‌زاده، توپ معلق روی هوا با ضربه آکروباتیک این مدافع پیش‌تاخته به زیبایی وارد دروازه الاهلی شد تا دروازه‌بان ملی‌پوش تیم عربستانی مغلوب شود. (گل اول پرسپولیس به الاهلی عربستان (قیچی برگردون شجاع خلیل زاده)
دقیقه ۲۱: شوت روی پا محکم و راکتی احمد نوراللهی از فاصله دور و پشت محوطه جریمه، از کنار دروازه الاهلی با فاصله‌ای اندک به بیرون رفت.
دقیقه ۳۷: پاس رو به عقب کم جان خلیل‌زاده می‌رفت کار دست پرسپولیس بدهد و در دوئلی سرعتی، بیرانوند زودتر از سوما به توپ رسید و آن را یک ضرب به بیرون زد.
دقیقه ۳۸: پرتاب اوت بلند از عبدالغنی با اثرگذاری بازیکنان این تیم همراه شد و در ادامه در شش قدم، ضربه تکلی سوما با پای چپ به تیر عمودی دروازه پرسپولیس اصابت کرد.
دقیقه ۴۵+۱: غریب با دریبل چند بازیکن پرسپولیس از جناح چپ تا محوطه جریمه پرسپولیس هم نفوذ کرد و ارسال بلندی به تیر دو داشت که ضربه والی سوما توسط بیرانوند مهار شد.

نیمه دوم

دقیقه ۴۶: نیمه دوم با حملات الاهلی آغاز شد که ضربه خطرناک غریب پس از برخورد با شجاع خلیل زاده به کرنر رفت.

دقیقه ۴۸ (گل دوم پرسپولیس): کرنر ارسالی مهدی ترابی از جناح راست نهایتاً با پاس نوراللهی به علی علیپور رسید و این بازیکن در شش قدم حریف دروازه را باز کرد.(برای تماشای این گل اینجا کلیک کنید)

دقیقه ۵۰: شوت از راه دور نوراللهی با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه ۵۸: شلیک حسین عبدالغنی تسط بیرانوند مهار شد.

دقیقه ۶۴:با همکاری بازیکنان پرسپولیس توپ در پشت محوط جریمه به مهدی ترابی رسید و ضربه فنی این بازیکن با واکنش اویس به کرنر رفت.

دقیقه ۶۷:بازیکنان الاهلی یک بار دیگر دیرک دروازه پرسپولیس را به لرزه درآوردند و ضربه خطرناک عبدالفتاح دروازه سرخپوشان را تا آستانه فروپاشی برد.

دقیه ۸۰:حسین عبدالغنی با فرار از جناح راست دفاع پرسپولیس را بر هم ریخت و با پاس در عرض می‌رفت که عمر سوما را در مقابل دروازه خالی صاحب توپ کند که کمال کامیابی‌نیا با تکل موقع این موقعیت را از حریف گرفت و تن به کرنر داد.