به گزارش امین از ساری نقل از روابط‌ عمومي اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران  احمد  آفرین محمد زاده با اعلام اين مطلب افزود: ماشين‌آلات جديد با تخصيص از محل اعتبارات ملي و استاني شامل ۴ دستگاه گریدر ۴ دستگاه لودر و ۶دستگاه کامیون ده چرخ به همراه نمک پاش و تیغه برفروب بوده که این ناوگان به شریان های اصلی استان هراز- فیروزکوه –کندوان –کیاسر توزیع گردید و پيش‌بيني مي‌شود تا پايان سال جاري، ۴ دستگاه بیل بکهو  هم به ناوگان راهداري افزوده شود.

افزایش قابل توجه اعتبارات راهداری در سال جاری

وی با اشاره به اينكه باتوجه به اقدامات يادشده و خرید این تجهیزات ، اكنون ميزان آمادگي و ارايه خدمات راهداري در محورهاي پرتردد و برفگیر به ويژه در محورهاي اصلی هراز، كندوان و فيروزكوه و کیاسر در حد مطلوب مي‌باشد، افزود: امسال ميزان افزايش اعتبارات راهداري قابل توجه بوده است كه در راستاي بازسازي، اقدامات هزينه‌اي و جاري، تأمين ماشين‌آلات و خريد و تجهيز قطعات ماشين‌آلات راهداري، تزريق اعتبار انجام شد.

مديركل راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: اقدامات بسيار خوبي از سوي اداراه کل در سراسر استان شامل نوسازي، رنگ‌آميزي، به‌روزرساني تجهيزات سرمايشي و گرمايشي راهدارخانه‌ها انجام شده است.

آفرین محمدزاده تصريح كرد: همچنين در زمينه البسه راهداري نيز باتوجه به اعتبارات و برنامه پيش‌بيني شده،‌ كليه راهداران پرتلاش ملبس به لباس و پوشش راهداري شده‌اند.

ضرورت تداوم روند نوسازی ناوگان راهداری استان

وی در ادامه خاطرنشان كرد: اجراي پدافند راهداري زمستاني و پشتيباني به صورت پهباد، نيز از ديگر برنامه‌هاي اولويت‌دار در دست اجراي حوزه راهداري مازندران است به گونه‌اي كه ايستگاه‌هايي جهت پوشش پهبادها تعبيه شود كه در صورت نياز از امكانات هوانيروز و پتانسيل‌هاي هوايي نيز در جهت سرعت‌ بخشيدن به خدمات‌رساني، دريافت اطلاعات و آمار تردد در محورها و گره هاي ترافيكي و بروز مشكلات احتمالي در راههاي مواصلاتي، استفاده شود.

آفرین محمدزاده در پایان گفت : براساس حجم ترافيك ورودي و خروجي محورهاي شرياني و استراتژيك بودن محورها ، تداوم روند نوسازي ناوگان راهداري از برنامه های این اداره کل می باشد.