تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار خود در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت های ۲۰۲۳ آسیا به مصاف تیم ملی هنگ کنگ رفت.

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، احسان حاج‌صفی، میلاد محمدی، امید ابراهیمی(۷۰- علی کریمی)، کریم انصاری‌فرد، محمدحسین کنعانی‌زادگان، مهدی ترابی(۶۰- وحید امیری)، علیرضا جهانبخش(۸۷- دژاگه)، سیدمجید حسینی، سردار آزمون و رامین رضاییان

ترکیب هنگ‌کنگ: یاپ هونگ فای، تسوی وانگ کیت، دنی کانسلا، هلیو، بتو، لاتسز چون، تونگ کین مان، اندی روسل، هوانگ یانگ، چون لوک تان و ها جیمز

دقایق حساس: 

دقیقه ۱۰: ارسال عالی جهانبخش با ضربه سر آزمون همراه بود که گلر هنگ کنگ مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.

دقیقه ۱۵: فرصت عالی برای سردار آزمون داخل محوطه جریمه هنگ کنگ، که شوت این بازیکن با اختلاف ناچیز از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.

دقیقه ۱۷: روی ضدحمله، هنگ کنگی ها داخل محوطه جریمه ایران صاحب فرصت شدند که بیرانوند با خروج به موقع مانع از ایجاد فرصت خطرناک برای مهاجم این تیم شد.

(گل اول ایران) دقیقه ۲۳: ارسال از راست رضاییان را گلر هنگ کنگ برگشت داد تا کریم انصاری فرد با یک پاس کوتاه آزمون را صاحب فرصت کند و ضربه چکشی این بازیکن گل اول ایران را در پی داشت.

دقیقه ۳۳: ضربه ایستگاهی حاج صفی از کنار دروازه هنگ کنگ به بیرون رفت.

دقیقه ۳۶: ارسال سردار آزمون برای کریم انصاری فرد با استپ سینه و ضربه برگردان زیبای این بازیکن مقابل دروازه هنگ کنگ همراه بود که توپ با بدشانسی بعد از برخورد به دیرک افقی به بیرون رفت.

دقیقه ۴۲: روی ضدحمله هنگ کنگی ها، مهاجم این تیم بعد از فرار از میان مدافعان ایران می رفت تا موقعیتی خطرناک ایجاد کند که بیرانوند با خروج از دروازه مانع از شوتزنی این بازیکن شد.

دقیقه ۴۶: ضربه ایستگاهی جهانبخش از پشت محوطه جریمه هنگ کنگ با اختلاف کمی از دروازه این تیم به بیرون رفت.

(گل دوم ایران) دقیقه ۵۳: حرکت پا به توپ جهانخبش با پاس عرضی این بازیکن در داخل محوطه جریمه حریف برای انصاری فرد همراه بود که ضربه این بازیکن گل دوم ایران را در پی داشت.

دقیقه ۶۰: فرار ترابی از تله آفساید با ارساب او برای آزمون همراه بود که  ضربه آرام این بازیکن، در اختیار گلر هنگ کنگ قرار گرفت.