به گزارش امین از ساری نقل از روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی روز چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران افزود: در این ارتباط حدود ۲ هزار و ۴۰ نفر اعم از قاچاقچی و معتاد دستگیر شدند که پرونده اشان به دستگاه قضایی ارسال شد.

وی تعداد خرده فروشان دستگیر شده به خاطر فروش مواد مخدر در تعطیلات نوروزی سال جاری را حدود ۶۹۰ نفر اعلام کرد.

مفخمی شهرستانی با اعلام افزایش ۱۴ درصدی کشفیان مواد مخدر در تعطیلات نوروزی سال جاری ، از کاهش سرقت و افزایش امنیت اجتماعی به عنوان نتایج افزایش دستگیری و کشفیات مواد مخدر در نوروز ۹۸ یاد کرد.

رشد چهار درصدی کشفیات مواد مخدر در سال ۹۷
رئیس کمیته مقابله با مواد مخدر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران همچنین گفت که میزان کشفیات مواد مخدر در این استان طی سال گذشته نسبت به سال ۹۷ حدود چهار درصد بیشتر شد.

وی افزود: پارسال افزون بر چهار هزار و ۳۲۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف شد که سه هزار و ۸۰۰ کیلوگرم از این مواد از سوی نیروی انتظامی و بقیه توسط نیروهای اطلاعاتی بود.

مفخمی شهرستانی تسریع در رسیدگی به پرونده قاچاقچیان مواد مخدر، تغییر در رویکرد برخورد با روانگردان، بازدید از گلخانه های مشکوک به کشت خشخاش و ساماندهی مناطق آلوده را از برنامه های مهم برای تشدید برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر و افزایش کشفیات برشمرد.