به گزارش امین از ساری، عباس زارع با اعلام این خبر، افزود: حدود ۱۴۶ تن کاغذ ۴۵ گرمی و ۲۱۷ تن کاغذ ۷۵ گرمی با نرخ ارز دولتی در اختیار نشریات محلی فعال قرار می‌گیرد.

وی با اعلام اینکه ۱۶ روزنامه محلی و ۵۴هفته نامه در مازندران فعال است، خاطرنشان کرد: با پیگیری استاندار مازندران مقرر شد از صنایع چوب و کاغذ به عنوان واحد فعال در این استان، کاغذ با قیمت پایین‌تر از بازار، به صورت سهمیه ماهانه در اختیار نشریات محلی قرار گیرد که با اجرایی شدن این طرح‌ها تا حد زیادی مشکل رسانه‌های مکتوب در استان کاهش خواهد یافت.

معاون فرهنگ وارشاد مازندران گفت: در سال جاری ۲۴ تن کاغذ با ارز یارانه‌ای ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در بین حدود ۱۳۵ واحد فعال چاپخانه توزیع شد.

زارع افزود:  دفتر نشر و امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظر دارد تا کاغذ با تعرفه دولتی در اختیار چایخانه‌های دارای لیتوگرافی وزینک قرار بگیرد.

وی یادآور شد: براساس تصمیم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سهمیه کاغذ با نرخ ارز دولتی برای ناشران نیز پیش بینی شده که به افراد متقاضی چاپ کتاب به میزان چاپ سال های ۹۶ و ۹۷ کاغذ داده می‌شود.

وی شمارانتشار کتاب در مازندران را در سال گذشته حدود ۸۰۰ عنوان با حدود ۸۰۰ هزار جلد بیان کرد و اظهارداشت: به ناشران نیز به همین میزان سهمیه کاغذ یارانه ای اختصاص داده خواهد شد.

گفتنی است؛استان مازندران دارای ۲ واحد تولیدی و صنعتی چوب و کاغذ تحریر در ساری و بندرامیرآباد است که میزان تولید این دو واحد در سال افزون بر ۲۰۰ هزار تن می‌رسد؛ در شرایط  فعلی هر ۲ واحد تولیدی و صنعتی چوب و کاغذ در مازندران به دلیل کمبود نقدینگی و مواد اولیه با مشکل مواجه هستند