به گزارش امین از سیمرغ ، عصر امروز سه شنبه ۲۵تیرماه با حضور دکتر وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور، مهدی رازجویان، معاون امور عمرانی استانداری مازندران، دکتر سعید آرام مدیرکل بهزیستی این استان، ادیانی نماینده مردم قائمشهر و سیمرغ در مجلس و تنی چند از مسئولان استانی و محلی کلید نخستین واحد مسکن مددجویی بهزیستی کشور در روستای رکن کلای سیمرغ تحویل مددجوی بهزیستی مازندران در این شهرستان سیلزده شد.

به گزارش بهزیستی مازندران این واحد مسکونی به مساحت ۷۰ مترمربع در مدت ۹۰روز با مشارکت بهزیستی، بنیاد مسکن و بسیج سازندگی استان ساخته و تحویل متقاضی شد.

بر پایه این گزارش برای ساخت این واحد ۴۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه از سوی بنیاد مسکن استان پرداخت شد. در عین حال برای ساخت این واحد مسکونی ۸۰ میلیون تومان هزینه صرف شده است.

گفتنی است؛ در دو سیل اسفندماه ۹۷و ۱۲ فروردین۹۸ به ۶۵۰۰ واحد مسکونی و تجاری مازندران خسارت وارد آمد.

هم اکنون بهزیستی مازندران در حال ساخت ۴۵ واحد مسکونی برای مددجویان این سازمان در مناطق سیل زده استان است که طبق برنامه، مقرر شده تا پایان شهریور ماه کلیه واحدها ساخته و کلید آنها تحویل مددجویان شود.

به گزارش امین؛ دکتر وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور امروز در سفر یکروزه خود به مازندران پس از حضور در آیین واگذاری نخستین واحد مسکن ساخته شده بهزیستی کشور در روستای رکن کلای سیمرغ با حضور در نمایشگاه توانمندی های جامعه هدف بهزیستی مازندران واقع در اداره کل ارشاد استان این نمایشگاه را افتتاح کرد. دکتر قبادی دانا ضمن بازدید از تمامی غرفه ها با غرفه داران و جامعه هدف بهزیستی حاضر در نمایشگاه گپ و گفت دوستانه و صمیمی نیز داشت.