به گزارش امین، لحظاتی بعد از پایان رای‌گیری ۱۵ ساعته در بیست‌ویکمین دوره انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی در ساعت یازده‌ونیم شب به وقت ایران، سه شبکه تلویزیونی این رژیم نتایج صندوق‌های نمونه رای‌گیری را منتشر کردند؛ نتانیاهو بلافاصله اعلام پیروزی کرد.

بر اساس صندوق‌های نمونه شبکه تلویزیون دولتی «کان»، ائتلاف «آبی- سفید» به رهبری بنی گانتز ۳۷ کرسی، و حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو ۳۶ کرسی از مجموع ۱۲۰ کرسی کنست، مجلس، را به دست آورده‌اند.صندوق‌های نمونه شبکه ۱۲ تلویزیون، ۳۷ کرسی برای «آبی- سفید» و ۳۳ کرسی برای لیکود ارزیابی کرده؛ صندوق‌های نمونه شبکه ۱۳ نیز ۳۶ کرسی مساوی برای «آبی- سفید» و لیکود پیش‌بینی کرد.

نتایج بخش قابل قبول از آرای حقیقی بامداد چهارشنبه، ۲۱ فروردین، و نتایج رسمی و نهایی انتخابات، بدلیل نیاز به فرصت کافی برای شمارش آرای دیپلمات‌های ساکن خارج و سربازان، هفته آینده منتشر خواهد شد.بنیامین نتانیاهو دقایقی بعد از اعلام نتایج نمونه، در بیانیه‌ای از رای‌دهندگان سپاسگزاری و «پیروزی» لیکود را با تکیه به اکثریت جناح راست اعلام کرد و گفت: از هم اکنون برای تشکیل دولت جدید تماس‌های خود را برقرار می‌کند.

با وجود این، سخنگویان ائتلاف «آبی- سفید» در اظهارنظر‌های اولیه تاکید کردند که آن‌ها بیشترین کرسی‌ها را به دست آورده و باید تشکیل دولت به آن‌ها سپرده شود.تعداد بیش‌تر کرسی‌های یک حزب الزاما رهبر آن را نخست‌وزیر نمی‌کند بلکه بزرگی جناح راست یا مجموعه جناح چپ و میانه است که سرنوشت انتخابات را رقم می‌زند.

اما یک نظرسنجی دیگر هم پیش‌بینی کرده که ممکن است احزاب میانه رو چپ‎‌گرا که به همراه آقای گانتز ائتلاف سفید و آبی را تشکیل داده‌اند موفق شوند قدرت را در دست بگیرند.بر همین اساس ائتلاف سفید و آبی به رهبری بنی گانتز شامگاه سه‌شنبه در یک اطلاعیه گفت: “ما پیروز شدیم. این انتخابات یک پیروز مسلم و یک بازنده مسلم داشت. “
دو حزب رقیب در اسراییل مدعی پیروزی همزمان شدند
تام بیتمن، خبرنگار بی‌بی‌سی در تل‌آویو می‌گوید “اصل رقابت میان دو حزبی که بیشترین کرسی را کسب کرده‌اند از هم اکنون آغاز می‌شود”؛ این که کدام یک موفق به ائتلاف با احزاب کوچکتر می‌شود و در مجموع اکثریت کنست را در دست می‌گیرد.بر اساس این نظرسنجی‌ها سایر احزاب حاضر در انتخابات امسال هم هر کدام تعداد کمتری از ۴۷-۵۰ کرسی باقی‌مانده کنست (پارلمان) اسرائیل را تصاحب کرده‌اند.

به طور تاریخی هیچ‌گاه احزاب اسراییل موفق به پیروزی قاطع در کسب ۱۲۰ کرسی کنیسه، پارلمان، این کشور نشده‌اند و به همین علت دولت‌های اسراییل همیشه با ائتلاف متشکل از چند حزب شکل گرفته‌اند.

نتانیاهو نخست وزیر باقی ماند
رسانه‌های خبری امروز (چهارشنبه) گزارش دادند، با شمارش ۹۷ درصد آرای صندوق‌های رأی، حزب بنیامین نتانیاهو موفق شده بیشترین آرا را از آن خود کرده و به این ترتیب این امکان برای او فراهم می‌شود تا برای پنجمین دور در پست نخست وزیری رژیم صهیونیستی بماند. این پیروزی با وجود اتهام فساد علیه نتانیاهوی ۶۹ ساله، وی را در مسیر تبدیل شدن به نخست وزیری قرار می‌دهد که بیشترین مدت را در این سمت بوده است.

به نظر می‌رسید که حزب لیکود نتانیاهو موفق شود تا همان تعداد کرسی پارلمانی را که رقیبش بنی گانتس از ائتلاف میانه روی “آبی و سفید” در اختیار دارد، به دست بیاورد، اما با شمارش ۹۷ درصد آرا، نتایج نشان می‌دهد که لیکود و سایر احزاب جناح راستی متحد با نتانیاهو ۶۵ کرسی در پارلمان ۱۲۰ کرسی رژیم صهیونیستی به دست آورده‌اند.

رقابت نزدیک میان دو حزب اصلی پس از اتمام وقت رأی گیری سه شنبه شب و نظرسنجی‌های پس از انتخابات به عدم قطعیت و تردید منجر شد. هم نتانیاهو و هم گانتس مدعی پیروزی پس از اعلام نتایج اولیه شدند که نشان می‌داد حزب آبی و سفید بیشترین کرسی را به دست آورده است.نتانیاهو در ساعات نخستین امروز در محل حزب لیکود در تل آویو صحبت کرده و این انتخابات را یک پیروزی چشمگیر خواند.

وی گفت: این یک دولت جناح راستی است، اما من نخست وزیر همه هستم.