مدتی است میزان تخلفات اداری و مالی در مجموعه‌های شورای شهر و شهرداری‌های کل کشور، رشد چشم گیری داشته . چندی پیش، خبر دستگیری چند مسئول و معاونینش در شورای شهر و شهرداری سراب، خبرساز شد. مدتی پیش، ماجرای دستگیری شهردار و چند معاون شهرستان مراغه نیز به صدر اخبار رسید.

چند ماه قبل نیز برخی از مدیران شهرداری تبریز به اتهامات مالی توسط نهادهای امنیتی دستگیر شده بودند. اوج خبرهای دستگیری اعضای شورای شهر و شهرداران و مدیران شهری تبریز، به دستگیری شهرام دبیری مربوط میشد که بازتاب‌های فراوانی در شبکه‌های اجتماعی داشت.

در چند روز اخیر خبر دستگیری برخی دیگر از مدیران و عوامل اجرایی در منطقه ۱۰ شهرداری تبریز هم به جمع بازداشتی‌ها افزوده شده‌اند. علی آجودان‌زاده یکی از اعضای شورای شهر تبریز در اظهار نظری مربوط به بازداشتی‌های اخیر گفته است: در پیگیری‌هایی که از افراد مطلع داشتم این بازداشت‌ها تایید شد و امیدوارم برخورد قاطعی با افراد خاطی صورت گیرد.

او همچنین افزوده: برخی از دستگیرشدگان از حمایت‌های پیدا و پنهان کسانی برخوردار بوده‌اند که به آنان اطمینان می‌دادند هیچ اتفاقی نخواهد افتاد اما دستگاه‌های نظارتی و قضایی با احدی تعارف ندارند‌.

گفته میشود یکی از اتهامات بازداشت شدگان، تخلفات ساخت و ساز و تراکنش های مالی آن با دستگاه کارتخوان سیب زمینی فروشی صورت گرفته است!

انتهای پیام/