به گزارش امین از ساری، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی  پیش از ظهر امروز جمعه ۱۰خرداد ماه در جمع راهپیمایان روز قدس در مصلای این شهر با اشاره به اینکه امروز روزه‌داران مسلمان سراسر کشور مشت را در برابر رژیمی گره کرده‌اند که پیدایش و به وجود آمدنش نامشروع بوده و ادامه آن نامشروع‌تر است، اظهار کرد: به وجود آمدن رژیم صهیونیستی براساس پوچ بوده است و نباید ادامه پیدا می‌کرد؛ اساس حضور آنها در فلسطین اشغالی باطل است.

علوی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی براساس توطئه انگلیسی خبیثانه شکل گرفت چون قرار بود در آمریکای لاتین شکل بگیرد اما فلسطین را انتخاب کردند، افزود:  رژیم صهیونیستی می‌خواست کشورهای اسلامی در آسیا و آفریقا فاصله بیاندازند و حکومت آنها حکومتی ضداسلامی بوده است تا ملت‌های مسلمان را از یکدیگر دور کنند.

۲۰ هزار خانه مردم مظلوم را با خاک یکسان کردند

وی با اشاره به اینکه از نظر اسلام و جمهوری اسلامی ادامه وجودیت رژیم صهیونیستی نامشروع‌تر است،گفت: چون آنها فقط به دنبال ظلم و جنایت هستند.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه خانه‌های مردم را بعد از آوارگی خراب کردند و بعد از فتنه صهیونستی ۲۰ هزار خانه مردم مظلوم را با خاک یکسان کردند، اظهار کرد: رژیم صهیونیستی در مراحل بعدی دست به ترور رزمندگان و فرماندهان زدند.

ایجاد هراس با بحث نیل تا فرات

علوی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی بی‌اعتنا به قطعنامه‌های سازمان ملل به شهرک‌سازی در سرزمین‌های اشغالی ادامه داد و همه را به مسخره گرفتند، تصریح کرد: دنیا اعلام می‌کرد فلسطینی‌های آواره حق دارند به سرزمین خود برگردند اما رژیم صهیونیستی این اجازه را نداد امنیت کشورهای دیگر را به هیچ گرفتند و بحث از نیل تا فرات را مطرح کردند تا بسیاری از کشورها از آنها هراس داشته باشند.

وی افزود: به معاهده‌ها و کنوانسیون‌های بین‌المللی بی‌اعتنایی کردند و امروز هم بی‌اعتنا هستندبه بیش از ۷۰ قطعنامه سازمان ملل را بی‌اعتنایی کردند، کارنامه رژیم غاصب صهیونیستی سیاه است اما قدرت‌های حامی دموکراسی به‌جای محکومیت از آنها حمایت کردند.

اعتقاد لبنان و فلسطین به روی پای ایستادن خودشان

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه امروز شخصیت ملت فلسطین و لبنان بازسازی شده است، آنها متوجه شدند اگر روی پای خود به‌ایستند پیروز می‌شوند، تصریح کرد: امروز شاهد حضور حزب‌الله و انتفاضه در سرزمین‌های فلسطین هستیم که به پیروزی‌های بزرگ رسیدند و از آرمان‌های فلسطین دفاع می‌کنند.

وی با بیان اینکه آرزوی شیطانی از نیل تا فرات رژیم صهیونیستی به فراموشی سپرده و فقط دارد سرزمین‌های خود را مراقبت می‌کند، گفت: رژیم صهیونیستی خطر نابودی خود را احساس کرده گروه‌های مقاومت سیلی‌های پیاپی به رژِم اشغال‌گر زده‌اند، اولین سیلی را حزب‌الله به صورت رژیم صهیونیستی زده است و همه باور کرده‌اند این رژیم پوشالی به ارتش نیاز ندارد و با دستان خالی می‌توان آنها را شکست داد.

علوی با بیان اینکه سیلی که دیگر ظرف ۲۲ روز توسط رزمندگان فلسطینی به رژیم اشغالگر زده شد و آنها دوباره شکست خوردند و آنها بارها تسلیم اراده مردم فلسطین شدند، افزود: اسرائیل دچار سرگیجه شده و حامیان آنها هم سردرگم شدند.

مجازات همراهان رژیم صهیونیستی توسط مردم

وی با اشاره به اینکه در برابر هر جسارت اسرائیل سیل موشک‌ها بر سر صهیونیست‌ها می‌بارد و آنها را به زانو در می‌آورد، خاطر نشان کرد: جنایتکارانی که دست در دست رژیم صهیونیستی گذاشتند باید پشیمان باشند چرا با آنها همرا شدند، بی‌تردید کسانی که دست در دست رژیم صهیونیستی گذاشته‌اند توسط مردم خود مجازات می‌شوند.

بحث مذاکره به دلیل پیروزی است

وزیر اطلاعات با بیان اینکه آل‌سعود دست در دست رژیم صهیونیستی گذاشته و سرانجام از دستان مردم مسلمان سیلی خواهد خورد، گفت: موجودیت رژیم اشغالگر قدس در خطر است و هر زمانی احساس می‌کردند رژیم اشغالگر قدس به پیروزی برسد حرفی از مذاکره نمی‌زدند اما هر زمانی که احساس می‌کنند فلسطین در حال پیروزی است حرف از مذاکره می‌زنند.

وی با اشاره به اینکه هدف صلحی که آنها مطرح کردند فقط حفظ موجودیت و بقا رژیم صهیونیستی بوده است، گفت: رژیم صهیونیستی چیزی جز زور و قدرت نمی‌فهمد، باید با آنها با زبان زور حرف زد باید پاسخ قدرتمندانه دریافت کنند.

نتانیاهو در تشکیل کابینه شکست خورده

علوی با تاکید بر اینکه نتانیاهو در تشکیل کابینه شکست خورده و بیشتر از گذشته منزوی شده است، افزود: رژیم صهیونیستی حقوق بشر نمی‌فهد و جالب‌تر آنکه کشورهای حامی حقوق بشر از آن حمایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه خاورمیانه مدرن آنها به دنیا نیامده سقط جنین شد، اضافه کرد: معامله قرن آنها به معامله غبن تبدیل شده است، پیروزی مردم مظلوم فلسطین و شکست ستمگران نزدیک خواهد بود.

 

  • منبع خبر : فارس