به گزارش امین از هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمين سالاري بيان كرد: گرچه حضرت ابالفضل(ع) جزء آخرين شهداي کربلا در روز عاشورا است، بعد از همه بني هاشم و قبل از امام حسين(ع) به شهادت رسيده اما يک روز را به او اختصاص داده اند؛ به واسطه علو و عظمت مقام آن شهيد بزرگوار که هم قبرش جداگانه واقع شده است، هم زيارتنامه اش مستقل از زيارت امام حسين(ع) است و هم يک روز به او اختصاص داده شده است و درواقع دو نقش محوری اصلی را دارد.

مراسم تاسوعای حسینی در گلزار شهدای بندرعباس با خواندن زیارت عاشورا،سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجید سالاری و مداحی  سینه‌زنی سنتی و سنج و دمام زنی و نماز ظهر تاسوعای حسینی و صرف ولیمه برگزار شد.

وی اضافه کرد: عشق به حق و عشق به خداوند متعال در وجود قمر بنی‌هاشم(ع) وجود داشت و علاقه ایشان به حضرت امام حسین(ع) صرفا براساس بحث برادری نبود و ایشان به نحوی نسبت به ذات پروردگار عبودیت داشتند که ابوالفضل(ع) عاشق پروردگار بود و این عشق به خدا در مظاهر نمود پیدا می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ادامه داد:  حضرت عباس (ع)، قامتی رشید، چهره‌ای زیبا و شجاع  بود و به خاطر سیمای جذابش او را «قمر بنی‌هاشم» نامیدند. در حادثه کربلا، پرچمدار سپاه امام حسین (ع) و سقایی خیمه‌های اطفال و اهل بیت امام را داشت و در رکاب برادر، غیر از تهیه آب، نگهبانی خیمه‌ها و امور مربوط به آسایش و امنیت خاندان حسین (ع) نیز برعهده او بود و تا زنده بود، دودمان امامت، آسایش و امنیت داشتند.

وی تصریح کرد: وفاداری قمر بنی‌هاشم (ع) در تاریخ اسلام زبانزد است و حضرت عباس (ع) با ننوشیدن آب وفاداری  و معرفت خود را اثبات و با این کار وفاداریش را در تاریخ اسلام و جهان به تصویر کشید.