حمید قاسمی مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی، با اشاره به ذات آلایندگی صنایع نفتی اظهار داشت: دو شرکت پتروشیمی و پالایشگاه تبریز در پی نظارتها و پایش های این اداره کل در سالهای اخیر برنامه های خوبی در راستای کاهش آلایندگی داشته اند و بدلایل مختلف کمی از برنامه زمانبندی عقب هستند که امیدواریم با تلاشهای مسئولین این شرکت سریعا اقدامات خود را عملی کنند.

قاسمی با تاکید بر اینکه در قانون تنها مرجع تشخیص آلایندگی سازمان حفاظت محیط زیست است گفت: همکاران  حفاظت محیط زیست استان در خصوص آلایندگی هیچ صنعتی کوتاه نیامده و ما صرفا بدنبال کاهش آلایندگی و حفط محیط زیست هستیم.

وی با اشاره به حساسیت بالای این اداره کل بر روی پایش آلایندگی صنایع نفتی افزود: از گذشته تا کنون بیشترین و شدیدترین نظارتها را بر روی این دو واحد داشته ایم و در خصوص اجرای الزامات حفظ محیط زیست با هیچ فردی تعارف نداریم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در ادامه این نشست گفت: اگر بخشی نگری کنیم در هیچ حوزه ای موفق نخواهیم شد، برای کشور اشتغال، تولید و اقتصاد مهم اند، اما مهم تر از آن ها محیط زیست و سلامت مردم است.

قاسمی ادامه داد: بنده به عنوان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان باید به مردم پاسخ بدهم و آماده شنیدن پیشنهادات و انتقادات سازنده شما هستیم و شرکتهای پتروشیمی و پالایشگاه تبریز علاوه بر کنترل آلودگی هوا، مسئولیت های اجتماعی در قبال مردم کوجووار دارند که باید به آن ها عمل کند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در پایان گفت: اجرای طرح های کاهش اثرات زیست محیطی پتروشیمی و پالایشگاه تبریز طبق برنامه زمان بندی ضروری است چرا که تولید، اشتغال باید همراه با رعایت مسایل زیست محیطی باشد.

انتهای پیام/